Recenzia | Smartwatch DZ09: V jednoduchosti je krása

Teraz čítate
Recenzia | Smartwatch DZ09: V jednoduchosti je krása

Ak chcete, aby bol váš smartfón z Číny ešte inteligentnejší, potrebujete tie správne smartwatch. Pre menej náročných užívateľov sú tu hodinky DZ09, ktoré môžete získať za necelých 10 € od nášho partnera GearBest. Týmto lacným inteligentným hodinkám sme sa pozreli na zúbok a prinášame vám tak detailnú recenziu.

Smartwatch DZ09 nám poskytol e-shop GearBest.com, kde ich kúpite za cenu 10 eur

Kľúčové špecifikácie DZ09:

 • Všeobecné: GSM (2G) 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
 • Rozmery a váha: 43.5 x 40 x 9.8 mm, 55,5 g
 • Displej: 1.56″, kapacitná TFT LCD obrazovka s rozlíšením 240 x 240 pixelov, 218 dpi
 • Čipset: MediaTek MT6260A
 • CPU:  533 MHz
 • RAM:  128 MB
 • Pamäť: 64 MB (dostupných cca 700kb) s možnosťou rozšírenia pomocou SD karty do 32 GB
 • Fotoaparát: 0,3 MPx
 • Konektivita: Bluetooth 3.0, microUSB 2.0
 • Batéria: 380 mAh
 • Ostatné: podpora microSIM

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Balenie

SAM_0036
Smartwatch DZ09 prichádzajú v skromnej malej krabičke z recyklovaného papiera. Hneď po otvorení nájdete hodinky a pod nimi sa skrýva klasický microUSB kábel, ochranná fólia a nabíjačka, ktorú asi väčšina ľudí neocení. Ide o malú kocku, ktorú nie je možné vložiť do francúzskeho modelu zásuviek (používané aj na Slovensku) kvôli kolíku s uzemnením.

Konštrukcia a dizajn

Hodinky pôsobia na prvý pohľad luxusným a kvalitným vzhľadom a to hlavne vďaka použitým materiálom ako je kovová predná strana a zadná strana z nenápadného, kvalitného hnedého plastu, ktorý na seba neupozorňuje, ale príjemne ladí s prednou stranou. Prednej strane dominuje „veľký“ 1,56″ štvorcový TFT displej so 4 mm rámikom. Pred zrakom neunikne predná kamera a hlavné tlačidlo. Zadný kryt od batérie, microSIM a SD karty príjemne sedí, nevŕzga, ani nie je možné vidieť žiadne nežiadúce škáry.

Gumený remienok má príjemnú, z vnútra vlnkovitú štruktúru, z vonkajšej strany šachová vzorka. Remienok je vhodný pre obvod ruky 17-22 cm.

SAM_0047

Displej

Smartwatch DZ09 prichádzajú s 1,56″ TFT LCD displejom. Pozorovacie uhly nikoho neurazia ale ani nenadchnú. Z bokov sú farby skoro nezmenené, no pri pohľade zhora sú tmavé a zdola veľmi svetlé. Rozlíšenie displeja 240 x 240 pixelov je viac než dostačujúce (218 dpi). Displej je kapacitný, uvádza sa podpora až 5 dotykov, čo ale nie je možné v praxi overiť.

To dôležitejšie, čo sa od hodiniek očakáva, je maximálny jas a viditeľnosť na slnku. Túto úlohu hodinky veľmi dobre zvládajú a nerobí im problém ani veľmi silné letné slnko.

SAM_0052

Nehľadajte tu žiadne špeciálne tvrdené sklo, preto odporúčam využiť pribalenú fóliu. V mojom prípade bola fólia o 1 mm širšia, preto odporúčam pred nalepením skontrolovať a podľa potreby zastrihnúť.

Reakcia na dotyk je presná, ale je to trochu iné než sme zvyknutí z našich mobilov, či iných dotykových zariadení. V písaní SMS nevidím problém, ale vyžaduje trochu tréningu.

Výkon a pamäť

Ak sa vám zdá, že 533 MHz je málo, je potrebné si uvedomiť, že hodinky využívajú vlastný operačný systém, ktorý veľmi rýchlo a svižne reaguje na všetky podnety. Asistuje mu 128 MB RAM, čo je tiež dostatok na prácu so všetkými funkciami. Hodinky nemajú problém ani s náročnými animáciami, ktoré zvládajú až prekvapivo ľahko. Úplné zapnutie a vypnutie tiež nezaberie ani 7 sekúnd.

Operačný systém

Už ste si možno všimli, že sa nejedná o operačný systém Android. Hodinky obsahujú vlastný operačný systém, ktorý je výborne vyladený,  stabilný, rýchly a obsahuje veľa možností personalizácie podľa vášho vkusu. Dôležité je dodať, že hodinky neobsahujú Slovenčinu alebo Češtinu. Ďalšou nevýhodou je, že funkcionalitu hodiniek si nemôžete ďalej rozširovať. V hlavnom menu nájdete celkom 28 položiek:

SAM_0056

 1. Messaging -Táto aplikácia poskytuje úplnú podporu na tvorbu, písanie a čítanie svojich sms z mobilu cez bluetooth alebo tiež priamo z microSIM v hodinkách. Hodinky sú schopné uložiť až 100 SMS.
 2. Bluetooth – Ovládanie pripojenia bluetooth – zapnuté/vypnuté, viditeľnosť, názov zariadenia.
 3. Call logs – Zoznamy zmeškaných, prijatých, neprijatých hovorov. Vzdialené (cez bluetooth) aj zo SIM.
 4. BT Dialer – Menu pre párovanie cez bluetooth s inými zariadeniami

SAM_0057

5. Remote notifier – Zobrazuje notifikácie zo spárovaného zariadenia, preposielané aplikáciou BTNotificaction.

6. Anti lost – Umožňuje nastaviť alarm, ktorý sa spustí po vzdialení spárovaného mobilu od hodiniek na vzdialenosť, kedy sa stratí bluetooth spojenie. Táto vzdialenosť sa líši podľa okolia a prekážok od 5 – 25 m. Toto upozornenie môžete nastaviť len na vibrácie, zvonenie, alebo obe spolu.

7. Remote capture – podľa môjho názoru veľmi dobrá funkcia. Na diaľku zapne na mobile fotoaparát, obraz z neho vidíte aj v hodinkách a jedným kliknutím na hodinky môžete urobiť fotku.

8. Settings – Všetky ostatné nastavenia hodiniek, ako sú:

 • Nastavenia hodiniek – Dátum a čas, plánované automatické vypnutie a zapnutie, jazyk (angličtina, francúzština, španielčina, poľština, taliančina, nemčina, holandčina, turečtina, gréčtina…), jazyk vstupu, preferovaný vstup, nastavenia miniaplikácií a skratiek, displeja, režim v lietadle, písaný vstup, podsvietenie displeja.
 • Nastavenia notifikácií – Filtrovanie notifikácií, ktoré chcete dostávať a ich hlavný vypínač.
 • Nastavenia hovoru (platí len pre hovor cez microSIM)
 • Konektivita
 • Nastavenia bezpečnosti
 • Obnovenie továrenských nastavení

SAM_0058

9. Pedometer – Zo začiatku som pochyboval o fungovaní krokomeru a nedôveroval som mu, lebo rukami vykonávame počas chôdze rôzne pohyby. Rozhodol som sa tieto hodinky podrobiť testu so skutočným mechanickým krokomerom. Lepšiu presnosť (takmer 100%) som v priemere dosahoval, keď som rukou veľmi nehýbal, napríklad keď som v ruke s hodinkami držal tašku. Pri náhodnejších pohyboch sa presnosť miernie zníži, ale hodinky si celkovo vedú veľmi dobre.

10. Sedentary reminder – Čoraz viac ľudí navštevuje prácu, kde je menej pohybu a viac sedenia. Pre tieto prípady je určená táto funkcia. Jej úlohou je upozorniť vás na dlhé sedenie po dobe, ktorú si vyberiete, časovač sa automaticky obnovuje keď zaznamená kroky.

11. Sleep monitor – Existuje veľa aplikácií na mobil, ktoré monitorujú váš spánok tak, že si ich položíte vedľa seba a potom analyzujú pohyby matrace. Hodinky máte ale stále na ruke, čo umožňuje lepší kontakt a presnosť pri získavaní dát. V mojom prípade musím na kvalite spánku ešte popracovať :-D

12. Quick response – Zobrazí QR kód s adresou na stiahnutie aplikácie BTNotification, ktorá slúži na odosielanie notifikácií do hodiniek cez bluetooth.

SAM_0059

13. SmartSearch

14. Calendar – Starý známy kalendár v príjemnom a prehľadnom prevedení.

15. Alarm – K dispozícii až 5 budíkov.

16. Profiles – 4 zvukové profily.

SAM_0060

17. Themes – Voľba farebných schém. Hodinky neumožňujú voľby vlastného pozadia, no môžete si vybrať z predvolených.

18. Sound recorder – Nahrávanie zvuku.

19. Audio player – Hudobný prehrávač. Slúži aj na zapnutie funkcie zvuku cez bluetooth.

20. Camera – Kamera s veľkým množstvom efektov a možností prispôsobenia.

SAM_0061

21. Video recorder

22. Video player – Prehrávač videa je celkom jednoduchá aplikácia na prehrávanie videa. Menší problém je, že ovládacie prvky zaberajú väčšinu obrazovky a video zaberá len malý štvorček v rohu.

23. Image viewer – Podobná aplikácia tej, aká je vo vašom smartfóne. Kvalitne a prehľadne spracovaná.

24. Browser – Prehliadač dokáže fungovať len za predpokladu, že je v hodinkách vložená microSIM. Rýchlosť nie je oslňujúca, hodinky podporujú len 2G sieť.  Ani po vložení microSIM sa mi nepodarilo pripojiť na internet.

SAM_0062

25. SIM toolkit

26. Calculator – Jednoduchá kalkulačka.

27. File manager – Správca súborov.

28. FM radio – Rádio sa mi nepodarilo zapnúť, rádio si žiada pripojenie slúchadiel, asi cez nejakú špeciálnu redukciu, lebo hodinky neobsahujú konektor pre jack.

Výdrž batérie

Smartwatch DZ09 obsahujú batériu s kapacitou 380 mAh, čo síce nie je extra veľa, ale na jedno nabite dokážu vydržať 2 dni spárované cez bluetooth. Je dobré si sledovať úroveň batérie, lebo keď klesne na kritickú úroveň, dá o sebe 3-krát vedieť a potom sa hodinky vypnú.

SAM_0025

Fotoaparát

Aj napriek použitiu len 0,3 megapixelovej kamery, fotkám nechýba život vďaka nádhernej širokej pestrosti farieb, čo by ste od týchto hodiniek určite nečakali. Výsledné fotky majú rozlíšenie 240 x 240 pixelov. Na tlač to nie je, ale v prípade núdze vám tieto hodinky pomôžu zachytiť ten správny moment.

Okrem fotiek vám tieto hodinky umožňujú urobiť aj video v rozlíšení až 320 x 240 pri 7 snímkach za sekundu. Vďaka tomu, že sú to hodinky, môžu nájsť uplatnenie aj ako príležitostná športová kamera. Nepotrebujete žiadne stojany a nástavce. Stačí si to zapnúť okolo ruky alebo na bicykel.

Multimédiá

Minimálne pri volaní musím upozorniť na to, že mikrofón je hore pri kamere a je dobré tomu prispôsobiť ja smer rozprávania, inak vás druhá strana nemusí dostatočne počuť. Reproduktor sa nachádza na zadnej strane. Hodinky môžu fungovať aj ako bluetooth reproduktor, hneď po spárovaní začnú z nich vychádzať všetky zvuky vášho mobilu. Zvuk nie je veľmi kvalitný, pri nízkej hlasitosti je možné pociťovať silný šum. Okrem toho je trochu plochý a bassy by ste tu hľadali márne.

Konektivita

Hodinky podporujú len 2G (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz), nezaznamenal som žiadne problémy so signálom, anténa je skrytá v remienku hodiniek.

Samozrejmosťou je aj Bluetooth 3.0, ktorý budete používať asi najviac.

Záver

SAM_0047

Za svoju už spomínanú cenu 10 € na GearBest.com poskytujú tieto hodinky výborný pomer cena/výbava. Za nevýhody považujem celkom hlasitý zvuk zapínania a vypínania, absenciu vodotesnosti, nezaškodili by ani klasické minihry ako tetris či hľadanie mín.

Smartwatch DZ09 nám poskytol e-shop GearBest.com, kde ich kúpite za cenu 10 eur!

+Plusy -Mínusy
+Kvalitný dizajn a konštrukcia -Absencia vodotesnosti
+Pomer cena/výbava -Výdrž batérie 2 dni
+Slot pre microSIM -Nabíjačka
+Slot pre microSD -Absencia slovenčiny
+Vysoký jas -Video len 7 fps
+Využite ako bluetooth reproduktor  

Fotografie hodiniek v recenzii boli vytvorené fotoaparátom Samsung NX300.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
4%
Chcem to
22%
Mám to
52%
Nepáči sa mi to
9%
Neznášam to
4%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa programovaniu programov a aplikácii. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero. Aktuálne používam Elephone P9000. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na juraj@fonyzciny.sk
 • pepito

  zdravim, rád bych se zeptal zda-li je možné připojit bluetooth sluchátka a používat hodinky jako bezdratový mp3 přehrávač ?

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, neviem to úplne potrvdiť ani vyvrátiť. Skúsiť pripojiť bluetooth slúchadlá ma nenapadlo. Skôr by som sa priklonil k nie, pretože hodinky fungujú sami o sebe v prípade spárovania s mobilom ako bluetooth reproduktor. Nie je to však zlý nápad a pri najbližšej príležitosti to otestujem na podobných hodinkách, čo k nám do redakcie čoskoro dorazia.

   • Roy Complain

    S Bluetooth sluchátky fungují výborně, kvalita přehrávání hudby je ok.

 • Martin Maleňák

  DOBRÝ DEN
  Hodinky jsou opravdu super.Jen mám takový problém.Když s nimi odejdu na delší dobu od telefonu (cca 15minut) tak se hodinky opět nespojí s bluetooth a tím pádem jsou bezpředmětné a nebo se nepřipojí po druhé nebo potřetí.Jak jsem již četl má s tím problém více lidí..Nevíte jak tento problém vyřešit.Ještě bych se chtěl zeptat jestli máte zkušenost s dohráním aplikace whatsApp do těchto hodinek.Děkuji za odpověď

  • Juraj Vasek

   Počas testovania som tento problém nezaznamenal, hodinky sa po priblížení k zariadeniu znovu pripojili. Nadväzujete Bluetooth spojenie z hodiniek alebo z mobilu? Systém v hodinkách je bohužiaľ úplne uzavratý a nie je možné pridávať nové aplikácie.

   • Martin Maleňák

    Na toto jsem nějak důraz nekladl.Dnes jsem zkoušel se připojovat přes hodinky a zdá se že je to lepší.Hodinky se spojily,ale vždy ne na 100%.hovory příjmaly,ale SMS a emaily ne.Tak nevím.Třeba to vychytám.Hlavně jsem si je kupoval kvůli mp3,ale taktéž jsem byl zklamaný,když jsem zjistil,že to také nejde.Při zadání hledej nové zařízení mi sluchátka vůbec nenašlo.A telefon je našel okamžitě.Teď zase řeším to,jestli se dá na telefon připojit přes bluetooth s dvěma zařízeními, se sluchátky a s
    těmito hodinkami.Nevíte zda li je to možné a jakým způsobem nebo z jakou aplikací.Děkuji

    • Juraj Vasek

     Spárovať viac zariadení by nemal byť problém, dôležité je však v Nastavenia → Bluetooth upresniť funkcie pre každé zariadenie. Ak budú mať obe zariadenia mať nastavené prehrávanie zvukov smartfónu aj médií, tak po pripojení druhého sa prvé zariadenie odpojí. Ak sa však na jedno nastaví zvuk mobilu a na druhé zariadenie zvuk médií, ostanú pripojené obe zariadenia. Vo vašom prípade si treba dať pozor pri hodinkách, tie vedia fungovať aj ako bluetooth reproduktor, preto si túto funkciu zapnú. Vy ju musíte vypnúť, a tiež skontrolovať, slúchdlá, aby si nerezervovali zvuk mobilu, čo je dôležité pri hovoroch.

 • Martin Maleňák

  JINAK CO SE TÝKÁ ODPOVĚDI PRO PEPITA,TAK ODPOVĚĎ ZNÍ NEJDE.Dnes mi přišli sluchátka a hodinky sluchátka v hledání nového zařízení ani nenalezne,což mě také mrzí,protože kvůli tomu jsem si tyto hodinky kupoval.

 • Martin Maleňák

  myslím si,že by bylo nejlépe zkusit nainstalovat do hodinek klasický android a zvládly by zřejmě vše.Je škoda,že do těchto hodinek se nedá nahrát jakákoliv aplikaci.Třeba by to p.Juraj Vašek zvládl.Co vy na to??Díky za odpověď.

  • Juraj Vasek

   Portovanie Androidu pre nové zariadenie nie je veľmi ľahký proces a hardwér týchto hodiniek by nedokázal udržať ani spustiť plnohodnotný systém Android.

 • bumper bumping

  Dobrý den. Chcem sa spýtat či sa da na týchto hodinkách pozerat nejake subory typu pdf,word,…Vopred dakujem

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň,
   tieto hodinky bohužiaľ nedokážu otvoriť textové súbory ako word, pdf a iné. Môžete ich však skonvertovať na obrázok a ten hodinky otvoriť vedia, napr. cez http://pdf2jpg.net/

   • bumper bumping

    A neviete či niesu nejake čínske hodinky podobne týmto ktoré to vedia otvorit ? :D
    Alebo to vedia zatial len origo samsung,sony atd
    A hlavne či tieto hodinky vedia zoom teda keby som už to pdf dal do jpg.

    • Peter Kortvel

     Myslite nejake hodinky na tahaky? :D

 • Laci

  zdravim, je mozne pri prezerani obrazkov/fotiek pouzit zoom?

  dakujem

 • chalan66

  nemá niekto k tomu aj manuál aspoň v Angličtine ?

 • Vladula007
 • Brano

  Pozri si tu manual. 100% nemusi odpovedat FW
  http://www.segu.cz/fotky50576/fotov/50576_2450__ps_2424dz09-notyfication.pdf
  good luck! :-)

 • Luckinho

  Ahojte, já bych se chtěl zeptat na propojení s iOS (iphone 5c). hodinky
  propojím přes BT v pohodě. Když mi ale někdo volá na mobil (případně i
  jiné zvuky), tak automaticky na hodinkách vyzvání nahlas. Mám vypnuté
  vyzvánění v telefonu i v hodinkách mám nastaveny jen vibrace. Nevíte
  někdo jak toto vypnout. V nastavení BT iPhonu nic není, tam je jen
  správoání kontaktů.

 • johnny371990

  Zdravim, chcem Vas pekne poprosit. Mam tieto hodinky a viete mi poradit, preco ked z nich volam alebo mne niekto vola – ja druhych pocujem, ale ked hovorim do hodiniek oni ma nepocuju?? Kde sa to nastavuje? Dakujem Vam velmi pekne

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, nastavenie niečoho podobného hodinky nepodporujú. Hovoríte presne ho mikrofónu nad kamerou a hosť hlasno?

   • johnny371990

    ano presne do mikrofonu a druha strana ma nepocuje. Cize kedy prosim ten mikrofon funguje?

    • Juraj Vasek

     Ono by to malo v poriadku fungovať. Odporúčam skúsiť napísať do eshopu, z ktorého ste kupovali, môže ísť o chybu vášho kusu.

   • johnny371990

    Ano hovorim presne do mikrofonu a nahlas. Ci to podporuje hovor iba ked napojim do micro usb sluchadla s mikrofonom?

 • Rasťo

  Dobrý deň, chcel som sa opýtať či sa dá cez hodinky volať aj keď do nich nevložíte SIM kartu, či sa dájú na ne stiahnuť hry a ci sa dá cez ne pripojiť na inretnet Ďakujem pekne

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, cez hodinky sa dá volať aj pomocou pripojenia Bluetooth, s ktorým spárujete svoj smartfón, ktorý v sebe SIM kartu obsahuje. Hodinky nepodporujú inštaláciu iných aplikácií. Ak je v hodinkách karta SIM, podporujú pripojenie na internet pomocou 2G siete.

 • Juraj Vasek

  Dobrý deň, máte na hodinkách zapnuté Bluetooth a tiež nastavenú viditeľnosť na viditeľné?

  • Michal Kolář

   ano

   • Juraj Vasek

    A keby ste vyskúšali vykonať spárovanie z hodiniek na mobil?

    • Michal Kolář

     to už jsem zkoušel taky a bylo to to stejné.

  • Michal Kolář

   Už jsem vyzkoušel snad všechno ale bylo to marné.

 • simstriks

  Zdravím, také jsem se stal majitelem těchto hodinek a mám následující problem – Mám telefon honor 6. Po naskenování QR Kodu jsem chtěl stahnout aplikaci BT Notification, ale google play psal, ze neni verze kompatibilni s mym zarizenim. Tak jsem aplikaci stahl na jiny telefon, pote vytahl instalacku a nainstaloval u sebe. Nyní mi funguje přehrávání hudby, volání přes hodinky ale NEFUNGUJE mi příjmání sms a další notifikace. messenger, email, whatsapp apod. Nemá někdo prosím radu, jak notifikace rozjet? Díky

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, háčik je v tom, že tam tá kompatibilita naozaj pri officiálnej aplikacii nie je. Nevymyslel si to len Google Play. Neviem to určiteurčite, ale skúste aplikáciu Mediatek Smart Device. Tá podporuje aj Android 6.0. Tá si dokáže poradiť s väčšinou hodiniek.

   • simstriks

    díky za odpovědi a snahu! :). Už to šlape jak má, stáhl jsem na GP jinou app.
    Nyní mám ale jiný problém. Když mi někdo volá, tak hodinky notifikují, můžu na nich klidně hovor vzít, ale vždy když hovor vezmu (at uz na telefonu nebo hodinkach) vola se skrze hodinky. Potřeboval bych to nastavit tak, aby hodinky vazne jen notifikovaly a hovor probihal skrze telefon a ne hodinek. Po prijeti hovoru je sice mozne prepnout bluetooth na sluchatko, ale to uz je zdrzujici. Nevíte prosím jak defaultne nastavit po prijeti hovoru telefon? Díky :)

   • simstriks

    A ještě mě napadly dvě věci prosím :)
    1) Když si na mobilu pustím nějakou písničku, tak začne automaticky hrát z hodinek. Musím proto disconetnout „náhlavní soupravu“ a pak už to hraje z telefonu… Nevíte, jak automaticky udelat, aby to hrálo rovnou z telefonu?
    2) Když už ty písničky z toho telefonu hrajou (po diconetnuti nahlavni soupravy) tak nemohu pomoci hodine prepinat skladby, ktere mi hrajou do sluchatek. Jde to take nejak udelat?

    Díky moc

  • Juraj Vasek

   Máte v nastaveniach povolený prístup k notifikáciám pre aplikáciu?

 • DZ9

  Dobrý den dnes mi přišly hodinky ale nejdou zpnout vůbec nereagujoi aji po nabytí

 • Tomas

  Daju sa tieto hidinky sparovat aj s iphonom 6S ?

 • Samo Kuchynek

  Chcem sa spýtať chcem si kúpiť tieto hodinky a zaujíma ma ci image viewer ukazuje fotky v telefóne a ci sa da dobre rozoznať napr. nejaký odfoteny list. A či majú aj hardwarove tlačítko na zhasnutie obrazovky. Ďakujem za skorú odpoveď.

 • Miloš Lašák

  zdravim, chcem sa spytat, ci hodinky obsahuju aj facebook appku a či tam vobec funguje

 • Richard Jančo

  mam tieto hodinky ale recenzia a popis vas je dost odlišny od skutočnosti. jednak tam neni nahravanie videa, theme, fm radio a už vobec možnost uprav vo fotoaparate. este že stali iba 11,76 € inak celkove moje hodnotenie ? čo už ked ich mam :( od stupnice 0-10 je to taka slaba 4

 • Slavo

  kde a ako si stiahnem nejaké pozadia alebo iný tip hodiniek a počasie do smartwatch.Dik

 • marian pavlik

  Tiež mam tieto hodinky a nedaju sa prebudit zo spacieho režimu iba pripojenim nabijacky ale aj tak ked zhasnu uz ich nepohnete …

  • marian

   Co som tu čítal tak su hodinky dz 09 velmi kazove .Tak to vychadza……

 • Eva

  Dobry den, prisim, obsahuje balenie aspin slivensky navid na obsluhu? Dakujem 😊

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, žiaľ v originálnom balení je iba v čínštine. Všetko potrebné, čo je v ňom nájdete aj v tejto recenzii a v slovenčine.

 • Lukáš

  Dobrý deň. Na základe Vašej recenzie som si ich objednal. Sú super. AKo prosím do nich dostanem češtinu? sú iba v angličtine. Ďakujem