banner-mi5
Niet pochýb o tom, že Xiaomi Mi5 je v súčasnosti najlepším čínskym smartfónom a ešte nejakú dobu aj bude. Toto čínske monštrum nielen naplnilo očakávania verejnosti, ale mnohých ešte aj prekvapilo. Xiaomi opäť dokázalo, že je schopné vyrobiť konkurencieschopné zariadenie, ktoré je možné použiť ako alternatívu k oveľa drahším smartfónom renomovaných výrobcov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Medzi hlavné prednosti novej vlajkovej lode patrí nádherný 5,15-palcový FullHD displej, výkonný procesor Snapdragon 820, 3 alebo 4 GB pamäte RAM, úžasný 13 MPx fotoaparát a sklenená (keramická) konštrukcia. Ani nie deň po tom, čo bola novinka predstavená, sa na internet dostala prvá demontáž smartfónu. Tá bola celkom detailná, no dočkali sme sa ďalšej neporovnateľne detailnejšej demontáži.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Po odobratí zadného krytu vidíme opäť konštrukciu, ktorá je zložená z troch častí. Teda časť nad batériou, batéria a časť pod batériou. Čo prekvapí a zároveň poteší, sú farebne oddelené skrutky. Demontáž Xiaomi Mi5 je nie je vôbec zložitá, a to vďaka jeho jednoduchej a prehľadnej konštrukcii. Je to určite výborná správa hlavne pre tých, ktorí by si chceli smartfón opraviť sami. Prispieva to teda k výraznému zníženiu nákladov na opravu.

Zaujímavým zistením je aj to, že reproduktor pre hovory je v skutočnosti oveľa menší ako samotná mriežka nad ním. Miesto by mal vypĺňať mikrofón pre odstránenie šumu.

Ďalej sa v hornej časti ešte nachádzajú dva senzory, a to senzor svetla a priblíženia. Nechýba ani vibračný motorček.

Po obvode konštrukcie sa tiahne kovový rám.

Fotoaparát so 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu.

Xiaomi Mi5 je prvým smartfónom výrobcu, pri ktorom bolo použité predné hrardvérové tlačidlo spolu so snímačom odtlačkov prstov. Snímač od tlačidla nie je možné oddeliť bez zahriatia teplovzdušnou pištoľou.

Dostávame sa k jednému z najväčších lákadiel smartfónu. Je ním Snapdragon 820, pri ktorom výrobca tvrdí, že už netrpí prehrievaním, ako to bolo pri 810-ke. Odvádzanie tepla od procesoru sa navyše zdá byť dobre vyriešené.

Celková konštrukcia smartfónu nám dovoľuje bez väčších problémov vymeniť najproblémovejšie časti. Vymeniť si tak budete môcť napríklad zadný kryt alebo aj batériu.

Zdroj: Mydrivers.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP