Tentokrát sme sa rozhodli porovnať fotoaparáty dvoch úhlavných konkurentov z prémiovej cenovej kategórie. Ako už iste tušíš, v nedávno zverejnenom slepom teste sa proti sebe postavili Samsung Galaxy S21 Ultra a iPhone 12 Pro Max. Ktorý z nich zvíťazil?

Do slepého testu sme zahrnuli 10 obyčajných fotografií, ktoré zachytávali rovnaké scény bez akýchkoľvek dodatočných úprav. Výstup z fotoaparátov oboch smartfónov sa však neraz líšil, a to nielen kvôli rozdielnej ohniskovej vzdialenosti, ale aj automatickému zaostrovaniu či vyváženiu bielej. V hlasovaní si mohol každý vybrať tú svoju fotografiu, ktorá bola podľa neho lepšia.

Slepý test vlajkových lodí skončil prekvapivo

Pozorné oko mohlo rozlíšiť, ktorá fotografia patrí smartfónu „A“ a ktorá bola vytvorená smartfónom „B“. Prvým menovaným smartfónom „A“, ktorého fotografie boli umiestnené v porovnaní vľavo, bol Samsung Galaxy S21 Ultra. Druhým smartfónom „B“ bol samozrejme iPhone 12 Pro Max.

Loading...

Loading…

Hoci by mohol niekto čakať absolútne víťazstvo len jedného z týchto modelov, paradoxne skončilo toto slepé porovnanie nerozhodne remízou. Podľa hlasovania získal najviac hlasov pri rovnakom počte fotografií aj Samsung Galaxy S21 Ultra, aj iPhone 12 Pro Max, a tak sa tento test končí nerozhodne stavom 5:5. Výsledky hlasovania si môžeš pozrieť v priloženej tabuľke.

Loading...

Loading…

Fotografie vytvorené Samsungom Galaxy S21 Ultra sú charakteristické svojimi chladnejšími farbami a vyššou saturáciou farieb, zatiaľ čo u iPhonu 12 Pro Max sa stretávame s teplejšími farbami a reálnejším podaním.

Pri portrétových snímkach sa zároveň ukázala výhoda LiDARU, ktorý v porovnaní s laserovým ostrením dokáže lepšie rozoznať objekt, a tým aj presnejšie rozmazať pozadie bez toho, aby výrazne zasahoval do jeho okrajov.

Preferencie v oblasti mobilnej fotografie sa však u každého používateľa líšia, no objektívne môžeme zhodnotiť, že oba z týchto vlajkových smartfónov podávajú kvalitné výsledky a právom patria medzi to najlepšie, čo aktuálne na trhu nájdeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom