Aj ty narážaš na podivného fialového operenca v komentároch? Jeho meno je Trash Dove a pomaly, ale isto si začína podmaňovať aj slovenský virtuálny priestor na Facebooku.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Určite si sa s ním stretol aj ty. Fialový vtáčik sa vyskytuje v komentároch mnohých technologických webov a vyjadruje akési zdesenie nad situáciou. Meno nešťastného vtáčika je Trash Dove. Na Facebook sa dostal z rovnomenného setu nálepiek, ktoré vytvoril floridský umelec Syd Weiler. K oficiálnemu predstaveniu došlo na konci januára, no za pomerne krátku dobu si vtáčik získal množstvo fanúšikov po celom svete. Zaujímavým je hlavne prípad, keď nálepku použil jeden z návštevníkov webu novín New York Times v komentároch 92 krát za sebou, aby tak vyjadril nespokojnosť spôsobom, na ktorý sa nedá odpovedať.

Facebook zdroj fotografie: The Verge

Za svoj úspech vďačí edícia nálepiek Trash Doves hlavne obyvateľom Thajska, kde je mestský holub doslova virálny a nájdete ho znechuteného v množstvách komentárov. Jeho tvorca Syd Weiler dokonca vytvoril špeciálnu verziu, aby tak poďakoval ľuďom z Thajska. Celú kolekciu nájdeš v obchode s nálepkami v aplikácii Messenger pod názvom Mestské holúbky. Fantázii sa teda medze nekladú a nájdeš tu naozaj zaujímavé kúsky, z ktorých nemožno nespomenúť holuba detektíva alebo zmäteného holuba či mŕtveho vtáčika.

Facebook zdroj fotografie: The Verge

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
23%
Páči sa mi to
6%
Chcem to
4%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
56%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]