Smartfóny spoločnosti Apple sa považujú za jedny z najbezpečnejších a dostať sa do nich je takmer nemožné. Podľa informácii z portálu SomagNews však FBI prelomilo zabezpečenie iPhonu 11 Pro Max za použitia hackovacieho nástroja GrayKey.

Tento úspech FBI by tak mohol zmeniť priebehy niekoľkých starších vyšetrovaní, ktoré zlyhali, alebo boli pozastavené kvôli tomu, že polícia sa nemohla dostať k dátam zo starších modelov iPhonov. Keďže sa im ale podarilo prelomiť ochranu najnovšieho iPhonu 11 Pro Max, nástroj GrayKey od spoločnosti Grayshift by si tak mohol poradiť aj so staršími modelmi.

Gadgets News & Review/Youtube

Ako informuje portál Forbes, túto spoločnosť založil bývalý bezpečnostný inžinier Applu, takže znalosti ohľadom zabezpečenia iPhonov mu rozhodne nechýbali. Apple však tvrdí, že firma vždy spolupracovala s úradmi pri rôznych vyšetrovaniach a vždy poskytla ku každému prípadu relevantné informácie z úložiska iCloud. Podľa slov Trumpa má byť poskytovanie informácií z iCloudu federálnym úradom akousi oplátkou za to, ako USA pomáha Apple na trhu.

Ak si však GrayKey poradí aj so staršími modelmi, FBI už Apple nebude potrebovať vôbec. Prelomený iPhonu 11 Pro Max patril Barisovi Ali Kochovi, ktorý pomáhal s útekom z krajiny svojmu bratovi, ten však už sedí vo väzení.

Podľa slov Borisovho právnika ho FBI žiadnym spôsobom nenútila, aby im zariadenie odomkol, takže sa doň museli dostať jedine spôsobom, ktorým prelomili samotné zabezpečenie.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Otázkou však zostáva, prečo nástroj GrayKey zatiaľ neposkytol relevantné informácie polícii v prípade incidentu v Pensacole, kde dvojica útočníkov, ktorá zastrelila 4 ľudí, používala staršie iPhony, konkrétne iPhone 5 a iPhone 7.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom