Spoločnosť Faraday Future mala svoju veľkú premiéru na konferencii CES 2017, kde nám ukázala svojho konkurenta pre Teslu, model FF91. Už pri predstavení však nebola FF91-ka úplne dokončená a malý problém s automobilom sa vyskytol priamo pred publikom. Od tej doby sme toho o spoločnosti Faraday Future veľa nepočuli. Jediné správy, ktoré sa dostali do éteru, sa týkali finančných problémov. 

Po niekoľkých mesiacoch od prvého predstavenia sa nám elektrické auto FF91 od Faraday Future ukazuje na novom videu, v ktorom brázdi cesty v meste, ale aj v prírode. Týmto videom chce na seba spoločnosť zrejme upozorniť a pripomenúť konkurencii, že je stále nažive. Keď sa pozorne zapozeráš, na kapote auta môžeš vidieť aj špičkový senzor LIDAR. Ten je zodpovedný za autonómne riadenie tohto modelu. Faraday Future deklaruje, že výkon FF91-ky dosahuje neuveriteľných 1050 koňských síl.

zdroj fotografie: Screenshot/Faraday Future/YouTube

Nenechaj si ujsť
Blíži sa koniec LeEco? Problémy robia už aj výplaty pre zamestnancov

O slušný dojazd 378 km na jedno nabitie sa stará 130 kWh batéria, ktorá napája aj celý rad tých najrôznejších senzorov. Medzi nimi nechýba 10 predných a zadných kamier, 13 radarov na krátku a veľkú vzdialenosť či 12 špeciálnych ultrazvukových senzorov, vrátane senzoru LIDAR. Po predstavení tohto modelu sa výrobcovi nahrnulo pomerne veľa objednávok, no žiadny z majiteľov sa k svojmu novému elektromobilu zatiaľ nedostal. Cena samotného Faraday Future FF91 nie je pritom vôbec nízka. Za každý kus, ktorý zíde z výrobnej linky, si výrobca pýta približne 274 000 eur.

Faraday Future FF91zdroj fotografie: Screenshot/Faraday Future/YouTube

Bohužiaľ, už od začiatku to nevyzeralo s pôsobením spoločnosti ružovo. Firma trpela nemalými finančnými problémami a nedokázala platiť dlhy. Za to môže aj zlá situácia jedného z hlavných investorov. Už dlhšiu dobu je známe, že spoločnosti LeEco chýbajú financie, čo sa odrazilo aj pri projekte Faraday Future, ktorý financuje. Posledné známe správy sa týkali stavby novej továrne pri Las Vegas, no kvôli nedostatku peňazí musela firma upustiť od pôvodných plánov. Aj napriek mnohým nepríjemnostiam sa Faraday Future nevzdáva, no budúcnosť je pre túto spoločnosť stále príliš neistá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom