Ako iste veľmi dobre vieš, čínska spoločnosť LeEco zopár mesiacov dozadu oficiálne vstúpila na americký trh. Tam začala predávať svoje smartfóny a smartTV, pričom v spolupráci so spoločnosťou Faraday predstavila tiež koncept elektromobilu Faraday Future. 

Bezmyšlienkový vstup na americký trh a taktiež masívne investície do automobilových startupov si však vyberajú svoju daň. Posledné mesiace sú pre túto kedysi úspešnú a prosperujúcu spoločnosť naozaj kritické. Zhruba dva týždne dozadu tak bola nútená zatvoriť jedno zo svojich hlavných sídiel v USA a prepustiť veľké množstvo zamestnancov. Tí, ktorí zostali pracovať aj naďalej však veľa dôvodov na radosť nemajú, práve naopak. Na povrch totižto vyplávalo, že veľké množstvo Američanov pracujúcich pre tohto giganta nedostalo za marec zaplatené.

zdroj fotografie: Weibo

Nebolo to pritom prvýkrát, čo LeEco „pozabudlo“ na vyplatenie svojich podlžností. Ešte niekoľko týždňov dozadu totižto tohto výrobcu trápili viaceré spory s dodávateľmi, ktorým nebol schopný vyplatiť potrebné financie za dodané komponenty. Napriek pretrvávajúcim ťažkostiam sa však CEO Jia Yueting nevzdáva a naďalej pokračuje v snahe o splnenie svojho veľkého amerického sna. Dopomôcť mu k tomu má aj nová, takmer 2-miliardová investícia od kalifornského výrobcu prémiových inteligentných televízií Vizio. Toho, mimochodom, taktiež trápia nemalé problémy, avšak nie finančného charakteru.

smart tvzdroj fotografie: Engadget

Nenechaj si ujsť
Súkromie už nemáme ani pri sledovaní televízorov, jeden z výrobcov špehoval množstvo domácností

Podľa zistených informácií tieto dve spoločnosti začali úzko spolupracovať a nie je vylúčené, že LeEco v dohľadnej dobe preberie aj menšinový podiel, ktorý by mu mohol pomôcť v ďalšom napredovaní. Z týchto zaujímavých noviniek tak môžeme usúdiť, že spoločnosti LeEco svitá v USA na lepšie časy. Stále však nie je isté, či si po týchto turbulentných časoch a viacerých problémoch získa priazeň amerických zákazníkov. Je všeobecne známe, že tí sú známy svojou vyberavosťou a prehnaným patriotizmom, ktorý ich od čínskych výrobkov veľakrát odrádza.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom