banner-mate-9Rok 2016 priniesol do smartfónového priemyslu svieži vietor, najmä v podobe revolučného Xiaomi Mi MIX. Táto takmer bezrámiková novinka si vyžiadala pozornosť celého technologického svetla a sme si istí, že aj právom. 

Po krokoch čínskeho giganta sa, samozrejme, o slovo prihlásia aj ostatní výrobcovia. Podobný smartfón budeme môcť vidieť už budúci rok od Meizu, Huawei, Samsungu a možno aj od Nubia. Jeden z popredných výrobcov by sa mohol pokojne spoľahnúť aj na tvorivých fanúšikov, ktorí priniesli jedným slovom dokonalý koncept. Ako inak, aj v tomto prípade hrá dôležitú úlohu minimalizácia rámikov, no toto ZTE je špeciálne aj v ďalšom smere.

nubia-smartfon-koncept-8

Využíva totiž už archaický princíp vysúvania, ktorý docieli to, že navrchu sa objaví selfie fotoaparát a potrebné senzory spolu s hovorovým reproduktorom. Návrhári sa tiež zhodli, že vhodným riešením bude možnosť vybrať si z rozličných materiálov zadnej strany. Jedna skupina materiálov poteší mužov, zatiaľ čo tá druhá je skôr zameraná na nežnejšie pohlavie.

nubia-smartfon-koncept-6

nubia-smartfon-koncept

Tak či onak, práve táto Nubia je možno smer, ktorým by sme sa mali v nasledujúcich rokoch uberať. V prípade, že sa aj zvyšní výrobcovia odhodlajú priniesť niečo revolučného a nebudú sa báť vymaniť zo zabehnutých štandardov, o zábavu bude rozhodne postarané a novodobé smartfóny určite nebudú nudné.

nubia-smartfon-koncept-nahlad

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP