Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Netflix zažíva fantastický štart do nového roka. Počas prvých týždňov 2024 predstavil hneď tri veľké divácke hity, ku ktorým sa aktuálne pridal jeden navyše. Veľký divácky záujem čerstvo vzbudila aj fantasy novinka postavená na slávnej animovanej predlohe, ktorá na Netflixe zaznamenala nečakane silný štart, informuje Screenrant.

Nový projekt elektrických taxíkov v Rakúsku

Fantasy novinka boduje

Avatar: The Last Airbender na Netflixe štartoval vo štvrtok 22. februára a za prvé štyri dni zaznamenal 153,4 milióna sledovaných hodín. Podľa metódy kalkulácie sledovanosti Netflixu si teda novú fantasy zaplo viac než 21 miliónov divákov.

Pre Netflix ide o veľký úspech, s podobnými číslami totiž Avatar: Posledný vládca vetra pokoril aj veľké hity ako Griselda (20,6 milióna pozretí), reality show Squid Game: The Challenge (20,1 milióna pozretí) či úspešnú minuloročnú novinku One Piece, ktorá rovnako vychádza zo slávnej animovanej predlohy. Tá za rovnaký čas po premiére zaznamenala 18,5 milióna videní.

Avatar je na Netflixe dokonca úspešnejší ako druhá a tretia séria Zaklínača a má nakročené na rýchle odklepnutie pokračovania. V prípade One Piece napríklad Netflix potvrdil druhú sériu už po dvoch týždňoch po premiére, pričom záujem o Avatara je ešte silnejší.

Avatar: The Last Airbender trailer
Netflix/YouTube trailer (screenshots)

Musí si udržať záujem

S novinkou od Netflixu pritom nevyzeralo príliš ružovo. Odborná verejnosť pred premiérou vyjadrila k seriálu veľké výhrady a Avatar sa vôbec netešil dobrému prvotnému prijatiu. Diváci a fanúšikovia animovanej predlohy však opäť raz ukázali, že názory recenzentov ich vôbec nezaujímajú, a väčšina z nich nad novinkou vyjadrila spokojnosť.

Otázne teraz je, či si Avatar: Posledný vládca vetra dokáže udržať silné momentum. Seriál je mierený predovšetkým na mladšie publikum a fanúšikov predlohy, ktorí si ho hromadne zapínali hneď pri štarte. Hlavnou úlohou preto teraz bude prilákať k obrazovkám aj ďalších divákov.

8-dielny fantasy seriál divákov zavedie do exotickej zeme, v ktorej štyri národy ovládajú hlavné elementy – vodu, oheň, zem a vzduch. Rovnováhu medzi kmeňmi naruší dobyvačný a technologicky vyspelý národ ohňa, ktorý sa snaží podmaniť si celú zem pod svoju vládu.

Zabrániť tomu môže Avatar, nadaný jedinec, ktorý disponuje vzácnou schopnosťou ovládať všetky štyri živly a ako jediný môže národ ohňa na čele s ambicióznym vládcom Lordom Ozaiom zastaviť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú