Organizovanie súťaží a rôznych akcií na najväčšej sociálnej sieti sveta nie je pre mnohé firmy nič nezvyčajné a takýmto spôsobom sa môžu dostať do povedomia ľudí. Nie každá vypísaná súťaž však musí byť pravdivá, o čom sme sa na Slovensku presvedčili už v mnohých prípadoch, no napriek tomu takéto maniere podvodníkov neskončili. Falošná stránka Samsung Slovakia vypísala súťaž o 4 kusy modelu Galaxy Note 9, ktorá však vyzerá podozrivo už na prvý pohľad.
Vyhrať v súťaži vecnú cenu, alebo inú výhru poteší každého z nás. Na Slovensku sa ale v posledných mesiacoch začali rapídne zvyšovať prípady fiktívnych súťaží, kedy podvodníci využívajú mená veľkých spoločností, aby pritiahli pozornosť ľudí. Tí im pritom aj často naletia a myslia si, že možnosť vyhrať neraz drahé ceny je reálna. Jeden z posledných prípadov už označila za hoax aj Polícia Slovenskej republiky, ktorá pred stránkou Samsung Slovakia varuje ostatných používateľov na Facebooku.
Veľké výhry v ďalej falošnej súťaži
V prípade podvodných súťaží na tejto sociálnej sieti býva hlavným účelom organizátorov prilákať čo najviac ľudí, od ktorých neskôr môžu žiadať rôzne zálohy či poplatky za výhru. V prípade stránky Samsung Slovakia je podozrivý už malý počet fanúšikov, ktorým sa stránka páči. Skutočný a jediný oficiálny web tejto kórejskej spoločnosti sa u nás prezentuje iba pod názvom Samsung a má už takmer 160 miliónov fanúšikov. Jeho slovenská falošná verzia má pritom iba zhruba 1 600 fanúšikov. Oficiálna facebooková stránka spoločnosti si tak všimla podvodnú stránku, ktorá vystupuje pod jej menom a ohlásila ju polícii.
KLASICKÝ PODVOD: ZNEUŽITIE MENA ZNAČKY A FIKTÍVNA SÚŤAŽhttps://www.facebook.com/samsungslovakia/Samsung…
Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Freitag, 16. November 2018
Nenechaj si ujsť
Podvod na webe obral Slovákov o desiatky tisíc eur
Tá občanov vyzvala, aby sa do tejto a podobných súťaží nezapájali. Túžba po výhre však býva neraz silnejšia a aj tentokrát sa tak do súťaže zapojilo viac ako 1 000 ľudí. Presvedčivo pritom nepôsobia ani príliš jednoduché podmienky, ktoré od zúčastnených vyžadujú „like“ na stránku, zdieľanie súťaže a označenie priateľov v komentári. Na takéto spôsoby podvodníkov pred časom upozorňovala aj slovenská firma ESET, no zdá sa, že Slováci sa nepoučia a kvôli takýmto podvodom prichádzajú o peniaze aj naďalej.
Zo Slovenska

PRIPOMIENKA Odhalili sme ich takmer 90. Toto sú ďalšie falošné e-shopy, ktoré okrádajú Slovákov a vydávajú sa za známe značky

Keď štát zlyhá. Táto softvérová firma vyriešila hlavný problém objednávania na celoplošné testovanie

Priamy konkurent Škody Enyaq prichádza na Slovensko. Takéto sú ceny Volkswagenu ID.4

Prvé detaily sú tu: Slováci budú mať Covid certifikát v smartfóne aj na papieri. Na cestovanie dostaneš jedinečný kód
