Ikonická herná séria Fallout sa už čoskoro dočká televízneho spracovania. Postará sa oň streamovacia služba Amazon Prime Video, ktorá v roku 2020 získala na adaptáciu hernej predlohy práva. Teraz nám služba ukazuje prvý náhľad do apokalyptického sveta s jedinečným vizuálom a fanúšikovia hry určite nebudú sklamaní.

Trailer vyzerá sľubne

Fallout je zasadený do apokalyptického sveta, v ktorom ľudstvo zdecimovala jadrová vojna. Preživšie skupiny sa ukryli do tzv. Vaultov, podzemných bunkrov, v ktorých si vytvorili vlastné spoločenstvá.

Herná séria je charakteristická svojím jedinečným vizuálom pripomínajúci 50-te roky v USA, rovnako ako ťažkými morálnymi rozhodnutiami a poriadnou dávkou čierneho humoru.

Zdá sa, že tvorcovia seriálu si zdrojový materiál zobrali k srdcu, vôbec prvý trailer k seriálu má totiž všetky dôležité ingrediencie, vďaka ktorým si fanúšikovia Fallout zamilovali.

Seriál na Prime Video štartuje 12. apríla budúceho roka a postará sa oň tvorcovské duo Lisa Joy a Jonathan Nolan. Dvojica má so sci-fi žánrom bohaté skúsenosti, postarala sa o seriálový hit Westworld, ktorý natočila pre HBO, ale kladne prijaté sci-fi Peripheral, ktoré však bolo kvôli vysokým nákladom počas štrajku scenáristov a hercov zrušené.

Na seriáli sa výraznou mierou podieľa aj Todd Howard, ktorý stál na čele vývoja neskorších dielov série. Z hlavných hereckých predstaviteľov najväčšiu pozornosť púta Walton Goggins (Justified) Ella Purnell (Yellowjackets) a Aaron Moten (Emancipation).

Dej seriálu bude zasadený približne 200 rokov po jadrovej vojne a zameria sa predovšetkým na postavu Lucy, ktorá vychádza z podzemného krytu na záchrannú misiu. Lucy nemá so životom „vonku“ žiadne skúsenosti, hybridi, vlkolaci i fanatické spoločenstvá ju však čoskoro prinútia extrémne rýchle adaptácii.

Seriálový Fallout nebude sledovať dej žiadnej konkrétne hry, namiesto toho tvorcovia predstavia vlastný príbeh zasadený do dôverne známeho sveta. Potvrdil to aj hlavný tvorca Jonathan Nolan, ktorý spresnil, že fanúšikovia by televízny Fallout mali jednoducho vnímať ako nový diel série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP