Od hoaxu, kedy sa facebookom začala šíriť správa o tom, že v Brezne sa pohybuje rumunská dodávka, ktorá mala unášať ľudí ubehlo len pár hodín a Polícia SR rieši ďalšie šírenie nepravdivých informácií.

Tentokrát sa však jedná o fotomontáž, prostredníctvom ktorej si autor zrejme chcel spraviť väčšiu popularitu alebo len „vystreliť“ z používateľov Facebooku. Ako uvádza facebooková stránka Polície SR – Hoaxy a podvody, fotomontáž, ktorej hlavným terčom bola socha kniežaťa Pribinu v Nitre sa však rýchlo začala šíriť internetom a množstvo ľudí na tento nemiestny žartík pravdepodobne aj naletelo a túto nepravdivú informáciu šírilo ďalej.

Sochu nikto neukradol. Ide o ďalšie šírenie nepravdivých informácií

Ako už býva zvykom, podobné správy sa internetom šíria takmer rýchlosťou svetla, no Polícia SR na svojej Facebookovej stránke uvádza, že sa jedná len o obyčajnú fotomontáž, kde z fotky odstránili sochu kniežaťa Pribinu v Nitre a ďalej šíril s tým, že sochu niekto ukradol.

Na túto situáciu dnes upozornila aj známa stránka Zomri, ktorej spomínanú fotomontáž zaslal jeden z fanúšikov stránky. Polícia SR nám zaslala screenshot fotomontáže, nakoľko po objasnení toho, či sa jedná o pravdivú správu alebo nepravdivé informácie, už došlo k jej zmazaniu.

Zobraziť celú galériu (2)
Fotomontáž poslal jeden z fanúšikov a po preverení situácie Políciou SR došlo k zmazaniu tejto fotky, ako aj statusu Zomri, kde žiadali o bližšie informácie, aby došlo k overeniu pravdivosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom