Na Facebook sa v poslednej dobe valí jeden problém za druhým. Len nedávno informoval o tom, že nedopatrením uchovával pár tisícok hesiel od instagramových účtov v nešifrovanom formáte. Toto číslo sa však zdvihlo až na milióny.

Správu o tom, že v potencionálnom ohrození nie je iba pár tisíc účtov, ale dokonca milióny, vydal Facebook akoby sa nič nestalo a akoby chceli celú situáciu udržať v tajnosti, informuje portál Petapixel.

K týmto heslám mohli mať prístup iba zamestnanci spoločnosti a Facebook tvrdí, že neevidujú žiadne odcudzenie alebo zneužitie postihnutých používateľov. Gogant však nevie povedať, akú dlhú dobu boli tieto heslá v čitateľnom formáte.

Prevencia nadovšetko

Používateľom účtov, ktorých heslá boli uchovávané v čitateľnom formáte, bude posielať správu, aby si svoje heslo zmenili, informuje MSN.com. Odporúčame ale v rámci prevencie zmeniť si heslo okamžite, aby si predišiel zbytočným problémom. Taktiež je dobrým bezpečnostným prvkom dvojúrovňová autentifikácia, ktorú si môžeš jednoducho zapnúť v nastaveniach aplikácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom