Technologickému gigantovi sa opäť podaril kúsok, na ktorý nebudú s hrdosťou spomínať. Omylom totižto odoslali developerské verzie ich nových VR setov Oculus Rift S a Oculus Quest s nevhodnými správami umiestnenými na ovládačoch.

Ako píše portál TechCrunch, tieto správy mali byť len akýmsi „prekvapením“, ktorý sa nachádzal len na nefinálnej verzii ovládačov a teda ho mali vidieť len vývojári vo Facebooku. Ako píše na svojom Twitteri Nate Mitchell, spoluzakladateľ spoločnosti Oculus, ktorá teraz patrí pod Facebook, správy ako „Tento priestor je na prenájom.“ alebo „Veľký brat ťa vidí!“, sa na developerské zariadenia dostali omylom.

Avšak správy sa majú nachádzať aj na desiatkách tisíc zariadeniach určených pre koncových zákazníkov a Nate ďalej píše, že aj keď má rád podobné vtipné prekvapenia, tieto boli nevhodné a odkazy by mali byť zo zariadení odstránené.

Ako píše portál UploadVR, správy nijako neobmedzujú a ani neohrozujú funkčnosť samotných ovládačov a je jasné, že sa malo jednať len o čistý žart. No práve odkaz „Veľký brat ťa vidí!“, môže byť nevhodný a značne poukazuje na to, aký dosah má Facebook, či už prostredníctvom sociálnych sietí, alebo technológií. Popri nedávnych kauzách s obchodovaním s citlivými údajmi používateľov môže takýto neškodný vtip spoločnosti rozhodne uškodiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom