Facebook v populárnej aplikácii Messenger konečne aktivoval ďalšiu užitočnú funkciu medzinárodne, ktorá si určite nájde využitie u mnohých používateľov. Pokiaľ budeš chcieť kamarátom požičiavať peniaze alebo si s nimi vyrovnávať účty, Messenger ti ponúkne celkom intuitívnu cestu.

Možnosť posielania peňazí v Messengeri poskytuje služba TransferWise, ktorá má vlastnú aplikáciu a mesačne sa cez ňu pošle celkovo takmer jedna miliarda dolárov. Výhodou TransferWise je posielanie peňazí bez poplatkov, aké si zvyknú účtovať banky alebo sa skrývajú vo výmenných kurzoch. Tento poskytovateľ namiesto toho použije aktuálny kurz a z posielanej sumy si väčšinou pripíše iba jedno percento.

messenger
zdroj fotografie: TransferWise

Aplikácia umožňuje posielanie v rôznych menách, najmä v Južnej Amerike a Európe, no v Messengeri bude výber mien trochu obmedzený. Prevodom nás bude podrobne sprevádzať TransferWise bot, ktorý bude používateľov informovať o zmenách kurzov a upozorňovať, keď je obzvlášť vhodná doba na prevod. Messenger túto funkciu ponúkal už niekoľko mesiacov, no iba v USA. Teraz už posielanie peňazí sprístupnil aj pre Spojené kráľovstvo, Kanadu, Austráliu a Európu.
transferwise
zdroj fotografie: TransferWise

Medzi spoločnosťou TransferWise a Facebookom sa dokonca črtá spojenie. Niektoré zdroje tvrdia, že Facebook má záujem kúpiť tento startup, no žiadna akvizícia zatiaľ neprebehla. Kedy sa presne objaví táto funkcia aj slovenským používateľom, zatiaľ presne nevieme určiť.

nenechaj si ujsť
Na zobrazenie informácií o počasí viac nebudeš potrebovať samostatnú aplikáciu. Postačí ti tá od Facebooku

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom