Zdá sa, že Facebook nedokázal ukončiť tento rok bez ďalšieho incidentu súvisiaceho s ochranou súkromia. Tentokrát sú ale postihnutí jeho vlastní zamestnanci, keď bol odcudzený pevný disk s ich výplatami.

Facebook čelí ďalším nepríjemnostiam. Ako informuje portál Engadget, neznámy zlodej sa vlámal do auta jedného zo zamestnancov a ukradol pevné disky, na ktorých sa mali nachádzať výplatné pásky takmer 29 000 zamestnancov. Krádež sa stala ešte 17. novembra a gigant si chýbajúce disky podľa portálu Bloomberg všimol až o 3 dni neskôr.

Výplatné pásky boli na pevných diskoch uložené v nezašifrovanej forme

Až 29. novembra mal Facebook zistiť, že na ukradnutých pevných diskoch boli uložené aj výplatné pásky. Informácie o nich boli na disku uložené v nezašifrovanej forme a obsahovali mená zamestnancov, bankové údaje, platy, údaje o bonusoch, informácie o cenných papieroch a posledné štyri číslice sociálneho zabezpečenia.

Odcudzené výplatné pásky mali patriť zamestnancom, ktorý pre Facebook pracovali v roku 2018. Gigant už mal postihnutých zamestnancov o udalosti informovať a poskytnúť im monitoring pre sledovanie potencionálnej krádeže identity a zostatku na účte. Hovorca spoločnosti pre Engadget zároveň potvrdil, že nedošlo k žiadnemu úniku osobných informácií používateľov Facebooku.

Zodpovedný pracovník nemal oprávnenie

Facebook vo veci odcudzenia pevných diskov spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní, a doposiaľ nemalo dôjsť k žiadnemu ich zneužitiu. Je však možné, že údaje sa môžu objaviť online.

Zamestnanec, ktorému disky boli z auta odcudzené údajne nemal oprávnenie zobrať pevné disky z kancelárie Facebooku a spoločnosť tvrdí, že už „podnikla príslušné disciplinárne opatrenia“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom