Najznámejšia sociálna sieť začína bojovať proti príspevkom s falošnými správami. V USA tak podnikol Facebook prvý krok k zamedzeniu šírenia falošných správ. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Táto funkcia bola predstavená v minulom decembri a vznikla vďaka spolupráci s organizáciami, ktoré sa venujú overovaniu faktov. Facebook síce úplne neodstavil používateľov od uverejňovania falošných správ, no aspoň ich na to začal upozorňovať. Novinka zatiaľ funguje iba niektorým používateľom v USA. K čomu Facebook vlastne pristúpil? Zoberme si príklad článku, ktorý tvrdí, že tisícky Írov boli privezení do Spojených štátov ako otroci. Keď sa používateľ snaží takúto správu zdieľať, Facebook ho upozorní, že organizácie Associated Press a Snopes.com ho označili za falošný.

facebookzdroj fotografie: Mashable

nenechaj si ujsť
Sociálne siete sa musia mať na pozore! Nemecká vláda ich chce pokutovať do výšky 50 miliónov eur

Používateľ môže toto upozornenie ignorovať, ale aj po zdieľaní článku sa bude naďalej zobrazovať. Funkcia, ktorá bola predstavená ešte v decembri 2016, sa teda konečne dostala aspoň čiastočne do prevádzky. Známy portál Mashable sa pokúsil zdieľať rovnaký príspevok zo zariadenia v Londýne, no červené upozornenie sa mu nezobrazilo.

zdroj fotografie: Mashable / Twitter

Stránka pomoci na Facebooku tiež potvrdzuje, že novinka nie je dostupná pre každého. Sme zvedaví, ako sa táto funkcia uchytí a či sa po nejakom čase dostane aj k nám na Slovensko. Bez nezávislých organizácií, ktoré by pre nás overovali fakty, to však určite nepôjde.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.