Svet motoristických filmov sa už budúci rok rozšíri o nový prírastok. Po úspechoch snímok ako Rivalovia od Rona Howarda či Le Mans ’66 od Jamesa Mangolda, prichádza novinka z prostredia najpopulárnejšieho motoristického športu Formuly 1.

Akčná snímka s jednoduchým a príznačným názvom F1, na ktorej pracoval aj sedemnásobný majster sveta Lewis Hamilton, sa v rámci dnešných víkendových pretekov vo Veľkej Británii už stihla dokonca predstaviť aj v prvých záberoch.

Zážitok, ktorý hravo prekoná aj Top Gun: Maverick

Príbeh F1 sleduje Sonnyho Hayesa, bývalého pretekára, ktorý sa vracia na scénu motošportu. Hayes, ktorého stvárni Brad Pitt, sa vracia do pretekov ako jazdec fiktívneho tímu APXGP a stáva sa mentorom svojho mladšieho tímového kolegu, Joshua Pearcea (Damson Idris).

Produkcia filmu vzbudila veľkú pozornosť nielen medzi fanúšikmi, ale aj v samotnom prostredí Formuly 1, keďže natáčanie prebiehalo počas reálnych pretekov Grand Prix, vrátane tých na ikonickom okruhu Silverstone počas Veľkej ceny Británie v roku 2023. Na rovnakých pretekoch o rok neskôr sa v týchto dňoch tvorcovia rozhodli predstaviť aj prvé zábery filmu v krátkom teaseri.

V súvislosti s obľúbenými pretekmi vzniklo v minulosti už niekoľko titulov a téma najpopulárnejšieho motošportu je aj vďaka vynikajúcemu dokumentu Formula 1: Drive to Survive či pripravovanému filmu Senna u divákov všeobecne na vzostupe. Čím sa však snímka F1 od všetkých odlišuje, je osobná účasť sedemnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona na nakrúcaní.

Hamilton sa aktívne podieľal na tom, aby boli pretekárske scény čo najautentickejšie. „Chceme, aby si to všetci zamilovali a aby sme naozaj zachytili podstatu tohto športu,“ povedal Hamilton.

TMDB

Režisérom filmu je Joseph Kosinski, známy svojou technicky vycibrenou prácou na Top Gun: Maverick. Kosinski je priekopníkom v používaní viacerých kamier v kokpite, čo určite pridá na intenzite a autenticite závodných scén aj v F1.

Okrem Brada Pitta a Damsona Idrisa sa vo filme objavia aj herci Javier Bardem, Kerry Condon, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia a Samson Kayo. Film F1 má plánovanú medzinárodnú premiéru 25. júna 2025.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú