Len niekoľko mesiacov dozadu sa objavila informácia, že Samsung začal s výrobou nových procesorov s možným označením Exynos 9820. Podľa najnovších informácií by mal byť tento procesor absolútnou beštiou.

Nový procesor od Samsungu, o ktorom sa špekuluje, že ponesie označenie Exynos 9820, by mal byť nasadený v očakávanom jubilejnom Samsung Galaxy S10. Podľa aktuálnych správ sa očakáva, že prinesie významné navýšenie výkonu a dokonca prekoná aj najnovší ARM procesor. Informácie pochádzajú od známeho leakstera Ice Universe, ktorý už v minulosti viackrát dokázal pravosť svojich tvrdení.

ARM vraj bude mať veľmi silnú konkurenciu

Ice Universe aktuálne prostredníctvom svojho účtu na Twitteri zdieľal informáciu o tvrdení Samsungu, ktoré hovorí o tom, že výkonné jadrá Mongoose M4 procesora Exynos 9820 poskytnú výkon „ďaleko za“ hranicou najnovších ARM jadier Cortex-A76. Na to by potreboval Samsung nový 7 nm výrobný proces, ktorý podľa istých tvrdení nebude Samsung schopný spustiť skôr než v roku 2019. Táto informácia však nekorešponduje s tým, že Samsung už aktuálne čipy Exynos 9820 vyrába.

Skóre v Geekbench cez 13 000 bodov v teste viacerých jadier?

Pokiaľ si o nich ešte nepočul, tak jadrá Mongoose M4 sú proprietárne výkonnostné jadrá v čipoch vyrobených Samsungom. Podľa ďalších informácii vraj budú ponúkať vyšší takt ako jadrá Cortex-A76, ktoré budú schopné dosiahnuť takt 3,3 GHz. Túto informáciu však treba zatiaľ brať ako čistú špekuláciu. Taktiež sa špekuluje, že vďaka jadrám Mongoose M4 bude schopný čipset Exynos 9820 v populárnom benchmarku Geekbench v teste viacerých jadier skórovať nad hranicu ohromných 13 000 bodov. Opäť sa však jedná o špekulácie a doporučujeme brať tieto informácie s rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom