Procesor Exynos 7570 určený pre cenovo dostupné smartfóny sa dostal do masovej výroby

banner-note-7Samsung ohlásil začiatok produkcie nového mobilného procesora Exynos 7570. Tento čip je postavený na 14 nm výrobnej technológii a je určený pre cenovo dostupné smartfóny, a zariadenia  v rámci internetu vecí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Procesor je tiež prvým Exynos čipom, ktorý plne integruje modem Cat. 4 LTE 2CA s podporou štandardou, ako sú WiFi, Bluetooth, moduláciou frekvencií a globálneho navigačného satelitného systému (GNSS). Podľa Samsungu, nový procesor dovolí používateľom vychutnať si výkon čipsetu vyrobeného 14 nm technológiou v cenovo dostupných zariadeniach. Exynos 7570 je tiež prvým vo svojej triede, ktorý je vyrábaný takýmto procesom a zaisťuje tak vysokú energetickú efektívnosť.

Samsung Galaxy S7 G930F 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Exynos-7570-Main-1-F

V porovnaní s jeho 28 nm konkurenciou je novinka od Samsungu o 20 % menšia, zatiaľ čo prináša 70 % nárast výkonu a 30 % zlepšenie spotreby energie. Obsahuje aj spomínaný integrovaný modem. Medzi ďalšie podporované špecifikácie patria rozlíšenie displeja do 720p, nahrávanie/prehrávanie Full HD videa a vylepšené spracovanie obrazu pre podporu 8/13 MPx fotoaparátov. Samsung nepotvrdil, kedy sa Exynos 7570 dostane do prvých zariadení, no vzhľadom na začiatok masovej výroby procesora je pravdepodobné, že prvé smartfóny s týmto čipom uvidíme v treťom alebo štvrtom kvartáli tohto roka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]