Prvá bezpečnostná kamera od spoločnosti Fujifilm je na svete. SX800 dokáže rozpoznať poznávaciu značku vozidla až na vzdialenosť jedného kilometra, píše The Verge.

Japonský Fujifilm predstavil novú bezpečnostnú kameru SX800. Kamera má 40-násobný optický zoom, čím sa zväčšuje jej ohnisková vzdialenosť na 800 mm. Podporuje tiež 1,25-násobný digitálny zoom, čo dáva kamere celkovú ohniskovú vzdialenosť až 1000 mm.

To je podľa výrobcu dostatočné na rozpoznanie poznávacej značky vozidla vo vzdialenosti až 1 kilometra. Kamera má tiež pokročilú stabilizáciu obrazu a rýchly systém automatického zaostrovania, ktorému na zaostrenie stačí len 0,3 sekundy, píše The Next Web.

Zobraziť celú galériu (1)
SX800 dokáže rozpoznať poznávaciu značku vozidla na vzdialenosť až 1 kilometer / Zdroj: Fujifilm

Poslúži hlavne na veľkých priestranstvách

Nedávno publikované video od Fujifilm ukazuje, ako je kamera schopná prečítať písaný text z vzdialenosti 2,2 kilometra a v nižšie priloženom videu môžeš tiež vidieť, aký má z vzdialenosti 3 kilometrov záber na plošinu Tokyo Tower. Podľa výrobcu nájde SX800 svoje využitie hlavne na hraniciach, veľkých priestranstvách ako sú letiská, prístavy a diaľnice alebo v lesných oblastiach. Kamera tak vďaka jej vlastnostiam poslúži hlavne na ochranu väčších plôch alebo miest, kde je potrebné sledovať aj objekty v diaľke.

SX800 je prvým pokusom japonského výrobcu dostať sa do sveta bezpečnostných kamier, ktorý však nevyzerá vôbec zle. Fujifilm síce zatiaľ nezverejnil cenu novej kamery, ale uvedie ju do predaja už v piatok 26. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom