Trh s kryptomenami je v kríze. Napríklad bitcoin, ktorý ešte na konci októbra 2021 dosahoval hodnotu cez 65 000 dolárov, v júni spadol až pod hranicu 20-tisíc USD. A hoci sa investori po úvodnej panike z rekordne rastúcej inflácie pomaly osmeľujú, stále nie sme ani nad hranicou 25 000 dolárov za 1 BTC.

Samozrejme, pri dlhodobom investovaní treba s podobnými výkyvmi počítať, no pri kryptomenách prepady prinášajú ešte jeden rozmer, ktorý klasické akcie nepoznajú.

Najznámejšia kryptoburza Coinbase za posledný štvrťrok hlási čistú stratu jednej miliardy dolárov a existujú pochybnosti, či niektoré menšie ochladenie vôbec prežijú a nezmiznú aj s úsporami investorov, ktorí sa kryptomeny rozhodli nemať vo vlastnej hardvérovej peňaženke.

Expert pre Startitup odhadol, čo bude ďalej

Do najnovšej epizódy Startitup Diskusný Klub prijal pozvanie expert na kryptomeny a zakladateľ webu stackuj.cz Josef Tětek.

Hrozí pád celej tejto sféry? To všetko a oveľa viac sa dozvieš, ak si nenecháš ujsť najnovší rozhovor so Šimonom Žďárským. Pre viac rozhovorov so zaujímavými osobnosťami sleduj aj ďalšie epizódy Startitup Diskusný Klub.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP