Epické sci-fi od jedného z najuznávanejších režisérov súčasnosti v kinách predsa len uvidíme ešte tento rok. Warner Bros. oznámil, že bez ohľadu na pandemickú situáciu bude film odvysielaný ešte počas leta.

Tenet, veľkofilm režiséra Christophera Nolana s hviezdnym obsadením, dostal nový dátum premiéry, ktorý bol stanovený na 26. augusta. Medzinárodná premiéra sa týka 70 krajín, medzi ktorými podľa Deadline nechýba ani Slovensko či Česká republika. V Spojených štátoch sa Tenet dočká premiéry o týždeň neskôr, konkrétne 3. septembra, dostane sa však len do vybraných miest a sietí kín.

Aj keď oznámenie nového dátumu premiéry aktuálne pôsobí definitívne, štart filmu v kinách sa bude odvíjať predovšetkým od vývoju situácie s COVID-19. Tenet sa doposiaľ dočkal až trojice preložení. Podľa prvých plánov mal byť film odvysielaný počas júla, neskôr bol preložený na august. Len minulý týždeň Warneri premiéru filmu odložili na neurčito, len aby už o pár dní neskôr opäť predstavili nový dátum premiéry.

Zmena v zmýšľaní nepochybne súvisí aj s tlakom veľkých sietí kín, ktoré sú už vo svetových metropolách otvorené (aj keď v obmedzenom režime), no zúfalo potrebujú veľký blockbuster. Filmové spoločnosti naopak premiéry chystaných blockbusterov vo veľkom odkladajú, aby sa vyhli finančným stratám.

Začarovaný kruh sa teda na budúci mesiac pokúsi prelomiť práve Tenet, od jeho úspechu či neúspechu sa budú vo veľkom odvíjať aj dátumy premiér ďalších očakávaných veľkofilmov. Ak by niekto tohtoročnú mizériu dokázal prelomiť, je to práve Christopher Nolan, ktorý má na konte hity ako Inception, Interstellar, Dunkerk či poslednú trilógiu Batmana.

Zdá sa však, že diváci sú hladní po kvalitnom kinozážitku, čo dokazuje nedávna premiéra kórejského zombie hororu Train to Busan 2 (Penninsula). Ten podľa MovieWeb po premiére v polovici júla dokázal v kinách zarobiť už takmer 30 miliónov, čo je vzhľadom na aktuálnu situáciu i špecifický žáner sľubné číslo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP