Elon Musk opäť šokuje fanúšikov vesmírneho programu SpaceX, ktorý má za cieľ dopraviť prvých ľudí na Mars. Raketa Falcon Heavy ponesie na Mars okrem iného dôležitého nákladu aj Teslu Roadster. Pýtaš sa prečo? 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Elon Musk je jedným z najväčších vizionárov svojej doby a veľmi rád šokuje fanúšikov či širokú verejnosť. Okrem iného má vo zvyku sťažovať už aj tak veľmi zložité situácie. Aktuálne sa postaral o rozruch svojim novým prehlásením na sociálnej sieti Twitter.


Flacon Heavy to pravdepodobne zvládne

Mnohých teda napadne otázka. Nie je Tesla na palube Falcon Heavy zbytočnosťou? Pravdepodobne áno. Elon si ale myslí, že si to môže dovoliť. Predsa len, raketa Falcon Heavy je 3-krát silnejšia ako aktuálny Falcon 9. No možno by nemal toľko riskovať, keďže sa raz vyjadril, že pravdepodobnosť výbuchu rakety Falcon Heavy pri štarte nie je práve nulová.

Nová raketa na obzore?

Elon na Medzinárodnom astronautickom kongrese dokonca predstavil novú víziu projektu Interplanetary Transport System, ktorý je možné vidieť na priloženom videu vyššie. Ako poznáme tohto uznávaného vizionára a jeho vrtochy, je celkom možné, že sa všetko úplne zmení. Štart rakety Falcon Heavy je zatiaľ naplánovaný na január 2018, no je celkom možné, že sa opäť posunie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.