O tom, že Elon Musk je muž činu nie je žiadnych pochýb a dokazuje to aj veľmi aktuálna udalosť. Tentoraz to nesúvisí so žiadnym objavom, nápadom či testom technológie, ale s najväčšou sociálnou sieťou sveta.

Minulý piatok sa prevalila kauza, do ktorej je zapletený Facebook a spoločnosť Cambridge Analytica. Hlavným bodom celého škandálu sú osobné a citlivé údaje miliónov používateľov sociálnej siete, ktorej šéfuje Mark Zuckerberg. Podrobnejšie sme ťa o prípade informovali v predchádzajúcom článku. Súčasná situácia strhla aj trend, ktorý sa na konkurenčnej platforme Twitter šíri pod hashtagom #DeleteFacebook. Podpisujú sa poň väčšinou používatelia, ktorí sa rozhodli opustiť najväčšiu sociálnu sieť sveta a úplne zmazať svoj profil. No a ako sa teraz zdá, k trendu sa pridal aj Elon Musk.

Facebook?

Všetko to začalo komentárom Muska k príspevku spoluzakladateľa aplikácie WhatsApp, ktorú v súčasnosti vlastní Facebook. Brian Acton na svoj Twitter profil umiestnil status, ktorý bol jasným odkazom pre všetkých: Je čas zmazať si Facebook.

Všetko to v tom čase ešte vyzeralo nevinne lenže následne začali používatelia Muska vyzývať, že ak to myslí vážne nech zmaže oficiálne účty svojich spoločností SpaceX a Tesla.


Musk bol teda aj vo svojich odpovediach na tieto výzvy poriadne odvážny a zdá sa, že opäť len nehovoril do vetra. V súčasnosti sa totiž oficiálne stránky SpaceX ani Tesly s miliónmi fanúšikov na Facebooku nezobrazujú. Je otázne či ich Musk úplne zmazal, alebo len na čas deaktivoval a takýmto spôsobom sa pridal k bojkotu Facebooku. Pokiaľ by však išlo o prvú možnosť, bol by to poriadne prekvapivý krok, keďže obe stránky mali milióny sledovateľov a súviseli aj s marketingovými aktivitami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom