Elon Musk, podobne ako Donald Trump, má v obľube sociálne siete. Predovšetkým Twitter, na ktorom je mimoriadne aktívny a používatelia sa tak často dozvedia informácie zo zákulisia či jeho názor na bežné veci vo svete. Najnovšie si vo svojom príspevku vzal na mušku novopredstavené Porsche Taycan, kde sa vysmieval z pomenovania jednej z verzií.

Len pred pár dňami bolo predstavené nové elektrické športové auto Porsche Taycan, ktoré tak priamo konkuruje tým najlepším na trhu. Výkonom či dizajnom je zaujímavou alternatívou aj k Tesle, aj keď cena Porsche začína na oveľa vyššej sume. Nemecká automobilka však ukázala všetky svoje prednosti a vysoká cena je tak opodstatnená. Predstavené boli dve verzie – Porsche Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Názov je pre Muska tŕňom v oku

Práve označenie Turbo je pre Elona Muska minimálne nevhodné a neubránil sa ani uštipačnému príspevku na sociálnej sieti, kde na to podotkol. Turbo v pravom slova zmysle je výsadou spaľovacích motorov, kde napomáha vyššiemu výkonu. Naopak, v prípade elektromobilov nemá turbo žiadny význam a vzhľadom na jeho konštrukciu by nedokázalo v takomto vozidle ani fungovať.

Musk však nie je jediným, kto na túto nepresnosť poukázal – informuje Futurism. V tomto prípade je však každému jasné, že sa Porsche neodkazuje na komponent motora, ale chce tým zvýrazniť výkon, akým obe verzie disponujú (670 / 751 koní a vyše 1000 Nm).

Sám Elon Musk pritom pri názvoch často zavádza. Skvelým príkladom je funkcia Autopilota. Takisto sa nejedná o plnohodnotnú náhradu za vodiča, ale ide len o radikálne vylepšeného asistenta riadenia, ktorému vodič stále musí sekundovať. Nesprávne označenie pritom už spôsobilo viacero nehôd, pri ktorých sa vodiči spoliehali na autonómne riadenie.

Pošli nám TIP na článokTech