Elon Musk, podobne ako Donald Trump, má v obľube sociálne siete. Predovšetkým Twitter, na ktorom je mimoriadne aktívny a používatelia sa tak často dozvedia informácie zo zákulisia či jeho názor na bežné veci vo svete. Najnovšie si vo svojom príspevku vzal na mušku novopredstavené Porsche Taycan, kde sa vysmieval z pomenovania jednej z verzií.

Len pred pár dňami bolo predstavené nové elektrické športové auto Porsche Taycan, ktoré tak priamo konkuruje tým najlepším na trhu. Výkonom či dizajnom je zaujímavou alternatívou aj k Tesle, aj keď cena Porsche začína na oveľa vyššej sume. Nemecká automobilka však ukázala všetky svoje prednosti a vysoká cena je tak opodstatnená. Predstavené boli dve verzie – Porsche Taycan Turbo a Taycan Turbo S.

Názov je pre Muska tŕňom v oku

Práve označenie Turbo je pre Elona Muska minimálne nevhodné a neubránil sa ani uštipačnému príspevku na sociálnej sieti, kde na to podotkol. Turbo v pravom slova zmysle je výsadou spaľovacích motorov, kde napomáha vyššiemu výkonu. Naopak, v prípade elektromobilov nemá turbo žiadny význam a vzhľadom na jeho konštrukciu by nedokázalo v takomto vozidle ani fungovať.

Musk však nie je jediným, kto na túto nepresnosť poukázal – informuje Futurism. V tomto prípade je však každému jasné, že sa Porsche neodkazuje na komponent motora, ale chce tým zvýrazniť výkon, akým obe verzie disponujú (670 / 751 koní a vyše 1000 Nm).

Sám Elon Musk pritom pri názvoch často zavádza. Skvelým príkladom je funkcia Autopilota. Takisto sa nejedná o plnohodnotnú náhradu za vodiča, ale ide len o radikálne vylepšeného asistenta riadenia, ktorému vodič stále musí sekundovať. Nesprávne označenie pritom už spôsobilo viacero nehôd, pri ktorých sa vodiči spoliehali na autonómne riadenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom