Výkonný riaditeľ Tesly zároveň šéfuje v niekoľkých ďalších spoločnostiach, medzi ktoré patrí tiež vesmírna spoločnosť SpaceX. V jej odvážnych plánoch je do budúcnosti aj expanzia ľudstva do vesmíru, konkrétne kolonizácia Marsu. Vízia sa môže zmeniť neskôr na realitu a Elon Musk by tak mohol skutočne kolonizovať Mars obrovskou raketou, ktorej „interiér“ načrtli kreslené ilustrácie.

CEO Tesly, The Boring Company a spoločnosti SpaceX je vo svete známy ako vizionár, ktorý chce dosiahnuť aj nemožné. Popri budovaní elektromobilov a kopaní tunelov pre podzemnú dopravu sa venuje tiež vesmírnemu programu, ktorého cieľom je obsadenie Marsu. Svoje predstavy o tomto pláne prezradil už pred nejakým časom, pričom odpálenie rakety s posádkou na Červenú planétu by sme mohli vidieť o niekoľko rokov.

Najväčšia raketa SpaceX dopraví ľudí na Mars

„Big Falcon Rocket“ je stroj, ktorý má byť zodpovedný za bezpečné dopravenie prvých ľudí na povrch Marsu. SpaceX už teraz intenzívne pracuje na vývoji tejto obrovskej rakety, ktorá v sebe pojme všetko potrebné pre prežitie kozmonautov a kolonizáciu planéty. Raketa s výškou až 105 metrov bude rozdelená na dve znovu využiteľné časti. Prvou z nich má byť 19-poschodový booster a druhou 16-poschodová vesmírna loď.

Nenechaj si ujsť
NASA dala SpaceX zelenú k testovaniu kľúčovej technológie čerpania paliva pred letmi s posádkou

Prvé malé testy tejto ohromnej rakety môžu podľa doterajších tvrdení prebehnúť už v budúcom roku, no zatiaľ má BFR od svojej finálnej podoby naozaj ďaleko. SpaceX zverejnil aj niekoľko obrázkov, ktoré nám odhaľujú možnú podobu tejto rakety, no doteraz nebolo znázornené vnútro tohto obdivuhodného stroja. Túto úlohu sa odhodlal splniť holandský astrofyzik, Nick Oberg, z Univerzity v Groningene, ktorý ukázal na kreslených ilustráciách ako by mohla raketa BFR vyzerať zvnútra.

Jeho kresby sa dokonca zapáčili aj samotnému Muskovi, ktorý ich videl na Twitteri. Rozsiahle priestory sú detailné načrtnuté na jednotlivých obrázkoch, ktoré nájdeš v priloženej galérii. Mnohí veria, že sa Muskovi a jeho spoločnosti SpaceX skutočne podarí dopraviť prvých ľudí na povrch Marsu. Pokiaľ by tento cieľ dosiahol, ľudstvo by bolo opäť o čosi ďalej pri skúmaní vesmíru vôkol našej Zeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom