banner-redmi-4a
Elon Musk nepochybne patrí k najdôležitejším inovátorom posledných rokov vo svete technológií. Projekt elektromobilov Tesla, platobný systéme PayPal alebo ambiciózny vesmírny program Space X pozná už snáď každý. Najnovšie Elona nenechala chladným situácia na cestách. 

Dopravných prostriedkov na cestách stále pribúda a momentálne trendy nenasvedčujú, že by sa to malo v najbližších rokoch meniť. Na to, samozrejme, nadväzujú problémy s plynulosťou premávky a dopravné zápchy. Keďže cesty sa nedajú len tak ľahko rozšíriť, podľa Elona Muska sú riešením tunely.

elon musk spacex teslazdroj fotografie: The Odyssey Online

Bez tunelov budeme v dopravných zápchach navždy. Naozaj si myslím, že tunely sú riešením chaosu v doprave. Uviaznuť v zápche je dušu zničujúce. Autonómne vozidlá situáciu ešte zhoršili, lebo urobili dopravu cenovo dostupnejšou.

tesla-reservationszdroj fotografie: Arenapublica

Myšlienkou tunelov sa Musk začal zaoberať na sociálnej sieti Twitter už dávnejšie, najnovší tweet odkazuje na zatiaľ neznámu spoločnosť Boring Company“. Či sa naozaj dočkáme zo strany muža, ktorý stojí za Space X, novej iniciatívy na riešenie dopravnej situácie alebo tweet smeruje úplne inam zatiaľ nevieme odhadnúť.  V každom prípade, nech nápad s tunelmi vyzerá akokoľvek futuristicky, Musk neraz dokázal, že ho netreba podceňovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP