Elephone U-Disk je pamäťové USB zariadenie so skenerom odtlačkov prstov

banner-elephone-p9000
Skener odtlačkov sa v poslednom čase dostáva do čoraz väčšieho počtu zariadení. Okrem smartfónov sa snímače odtlačkov používajú aj v tabletoch či notebookoch. Výrobca Elephone však zašiel ešte ďalej a skener odtlačkov implementoval aj do svojho najnovšieho produktu, ktorým je USB kľúč.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ten nesie názov Elephone U-Disk a informovala o ňom samotná čínska spoločnosť. Toto pamäťové médium disponuje šifrovaním skrz skener odtlačkov a rieši tým jeden z veľkých nedostatkov obyčajných USB kľúčov. Týmto nedostatkom je bezpečnosť dát, ktoré sa na disku nachádzajú. Vaše súkromné dáta bude tak pomocou U-Disk možné jednoducho uzamknúť pomocou odtlačku, čím sa stráca akákoľvek šanca na ich zneužitie. Aby však tento USB disk mohlo využiť viacero ľudí, je možné dáta uložiť na súkromnú alebo verejnú časť, ktorú nie je potrebné odomknúť cez spomínaný skener. Súkromnú časť je však možné bezpečne nastaviť tak, aby sa k vašim dátam nedostal nik bez vášho vedomia.

Elephone P9000 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Podľa informácií ponúka skener rýchlu odozvu pri snímaní odtlačku a zároveň je poriadne presný, takže sa nemusíte obávať, že bude odomykanie disku otázkou viacerých pokusov. Elephone U-Disk bude vyrobený celý z kovu a dorozumie sa so zariadeniami bežiacimi na systémoch Windows, MacOS, Linux či Android. Bohužiaľ, zatiaľ nepoznáme veľkosti úložiska, ktorými bude nový USB disk od Elephone disponovať, no všetky informácie by mali čoskoro pribudnúť na oficiálnej stránke spoločnosti.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
7%
Páči sa mi to
27%
Chcem to
67%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]