banner-redmi-4
Xiaomi sa postupom času z výrobcu smartfónov prepracovalo na technologickú spoločnosť, ktorá ponúka široké portfólio produktov z rôznych tech oblastí. Najziskovejšie sú pre Xiaomi zariadenia inteligentnej domácnosti, ktoré predáva pod vlastnou značkou s názvom MIJIA. Čerstvo predstavená novinka spadá práve pod túto značku.

Zariadenia s elektrickým pohonom už nie sú tabu ani pre čínske Xiaomi, ktoré sa v našich končinách preslávilo špičkovými smartfónmi. Po skladacom elektrickom bicykli nám Xiaomi predstavuje vlastný elektrický skúter, ktorý šokuje svojou poriadne nízkou cenou. Tá v domovskej Číne nepresiahne hranicu 1999 juanov, čo je v prepočte približne 274 €. Za cenu čínskeho smartfónu s lepšou výbavou tak môžete mať dopravný prostriedok určený predovšetkým do miest, ktorý je nabitý skvelými funkciami.

elektricky-xiaomi-skuter-2

Hliníková konštrukcia s minimalistickým dizajnom má hmotnosť prijateľných 12,5 kg, pričom väčšinu z tejto hodnoty tvorí Lítiová batéria LG 18650 s kapacitou 280 Wh. Na jedno nabitie táto kapacita vystačí na prejdenie 30 km. Elektrický Xiaomi skúter je ako stvorený do mestskej premávky, keďže ho môžete behom jednej minúty zložiť a vziať so sebou napríklad do električky či metra. Samotný elektrický motor ponúka menovitý výkon 250W, okamžitý maximálny výkon až 500W a jeho krútiaci moment je 16 Nm. Skúter dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť 25 km/h a postavený je na 8,5-palcových kolesách s dvojicou kotúčových bŕzd a E-ABS systémom. Táto kombinácia zabezpečí rýchle zastavenie na vzdialenosti štyroch metrov.

elektricky-xiaomi-skuter-12

Navrchu riadidiel sú umiestnené 4 LED diódy indikujúce stav nabitia batérie, na ich prednej strane zasa predné LED svetlo s výkonom 1,1W a dosahom svietenia až 6 metrov. Keď už sa bavíme o svetlách, vzadu sa nachádza výstražné červené svetlo a taktiež brzdové svetlo, ktoré pri stlačení brzdovej páčky bliká a upozorňuje tak chodcov. Skúter je vybavený aj inteligentným BMS manažmentom batérie, ktorý v reálnom čase monitoruje každý článok batérie a informácie odovzdáva do hlavného riadiaceho systému skútra. Informácie o stave batérie, ale aj aktuálnej rýchlosti, aktualizáciách firmvéru či tipoch na zlepšenie jazdných skúseností si môžete nechať posielať aj priamo do vášho smartfónu, keďže skúter je pomocou Bluetooth konektivity možné spárovať s aplikáciou v smartfóne.

elektricky-xiaomi-skuter-7

Predaj skútra v domovskej Číne odštartuje už 15. decembra za vyššie spomínanú cenu 274 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP