Dopravné zápchy sú problémom nejedného mesta. S čoraz väčším počtom áut prichádzajú problémy, ktoré súdruhovia pri stavaní ciest neočakávali. Zároveň to vyvoláva aj problémy s parkovaním a nájsť nejaké voľné miesto je niekedy dokonca nemožné.

Ak si aj ty obeťou dopravných kolapsov, určite si už uvažoval nad nejakou alternatívou. MHD či bicykel je nepochybne skvelou voľbou, no pri prvom si obmedzený rozmiestnením zastávok a harmonogramom. Pri bicykli zas chýba väčšia mobilita z hľadiska jeho prenášania a miest na odkladanie.

Kúpiť elektrický skateboard Xiaomi ACTON za 241 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Čo takto vyskúšať niečo nové, čo ťa bezpečne dopraví takmer kamkoľvek, nestojí to veľa a dokonca sa pri tom ani nezapotíš? Vyskúšaj novinku od Xiaomi v podobe elektrického skateboardu, ktorý vezmeš kdekoľvek so sebou. Stojí len 241 € a bez ďalších poplatkov ti príde domov cez dopravu Europe Railway.

Rýchle nabíjanie a praktický ovládač v balení

Po elektrickej kolobežke Xiaomi predstavilo aj skateboard, ktorý predáva v spolupráci s výrobcom ACTON. Práve takýto dopravný prostriedok v niektorých ohľadoch môže byť ešte lepšou voľbou. Napríklad už aj hmotnosťou 5 kg, vďaka čomu je jeho prenášanie oveľa pohodlnejšie. Tiež však ponúka 500W motor, ktorý dokáže zrýchliť až na 22 km/h a maximálny dojazd činí 12 km. 80 Wh batériu potom dokážeš nabiť už za 60 minút.

Kolesá majú priemer 83 mm a poradia si tak aj s drsnejším asfaltom či mačacími hlavami. Určený je však hlavne na spevnené povrchy. Maximálna nosnosť je 100 kg. Bezpečie za horšieho svetla je riešené reflexným osvietením po bokoch spodnej strany. Konštrukcia je hliníková a doska klasická z dreva. Pre maximálnu stabilitu je jej povrch zdrsnený.

Ovládanie prebieha pomocou šikovného ovládača a nie je nijak náročné. Na výber máš len dve možnosti, a to GO a STOP. Čím bližšie sa dostaneš s posuvným tlačidlom k nápisu, tým rýchlejšie sa dostaví požadovaná akcia. Využiť ho môžeš aj ako klasický skateboard, nakoľko je batéria plno odnímateľná. Momentálne je skateboard v predpredaji a prvé objednávky sa začnú odosielať už o 26. augusta.

Výsledná cena vrátane dopravy:

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/Gearbest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom