PayPal je dlhé roky jednou z najbezpečnejších a najpoužívanejších foriem platby na internete. Málokto však vie, že spoločnosť v roku 2002 odkúpil eBay, ktorý teraz zavádza do platnosti nové pravidlá platenia týmto spôsobom, informuje BBC.

Ako uvádza zdroj, aukčná platforma eBay od 1. júna mení spôsob, akým bude interagovať s predávajúcimi. Tí totiž už nebudú môcť prijímať platby na svoj PayPal účet, ale rovno na kartu, pričom pre kupujúcich ostávajú podmienky nemenné. To so sebou prináša hneď niekoľko výhod pre kupujúcu stranu, ale niekoľko nevýhod pre predávajúcich.

PayPal (Úprava redakcie)

Prvým a azda najväčším problémom predávajúcich je potreba poskytnutia prístupu k osobným údajom svojich kariet. Aj napriek protestom používateľov na fórach, nový systém platieb vstúpil do platnosti a podľa eBayu je jednoduchší, pohodlnejší a prináša kupujúcim viac možností ako nakúpiť.

Ide o najväčšiu zmenu podmienok od roku 2015, kedy sa spoločnosti odlúčili

Vďaka platbám priamo na účet si PayPal už nebude musieť účtovať drobné poplatky. Na druhej strane, eBay svoje platby o niečo málo navýšil. Predtým obchody prebiehali tak, že 10 % z celkovej transakcie išlo eBayu a v závislosti od predávaného tovaru isté percento PayPalu.

Teraz sa podiel PayPalu úplne anuluje, kedy sa provízia eBayu zvýši na 12,8 %. Z „rozkmotrenia“ vzťahov ale najlepšie vyjde kupujúci, keďže sa mu automaticky otvárajú nové platobné a predtým nedostupné brány. Kupujúci si teda môžu vybrať, či chcú platiť skrz Apple Pay, Google Pay alebo PayPal.

Ebay

 

Zo strany eBayu ide aj o akúsi dodatočnú vrstvu bezpečnosti, keďže v minulosti došlo k nemalému počtu podvodov, umožnených práve systémom financovania skrz PayPal. Často sa stávalo, že kupujúci kúpili produkt na eBayi, medzitým ho vymenili za poškodený, respektíve úplne iný produkt a vyžadovali refundáciu od PayPalu, ktorý ich mal chrániť.

NEPREHLIADNI
Hacker kúpil na eBay použité komponenty z Tesly. Našiel v nich údaje predošlých majiteľov

Ebay upokojuje skeptických podnikateľov, ktorí sa obávajú službe predať údaje o kartách. Služba neplánuje mať prístup k samotným bankovým účtom, kedy totižto prakticky pôjde o tradičnú platbu inkasom – používatelia budú vedieť, koľko a kedy sa z účtu vyberá, respektíve budú oboznámení a náležite kompenzovaní pri nesprávnej alebo podvodnej platbe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom