Xiaomi je medzi výrobcami notebookov ešte relatívne krátko, avšak za tento čas si dokázalo vybojovať slušnú pozíciu a vysoký kredit medzi fanúšikmi. Hlavnou prednosťou je samozrejme skvelý pomer kvality a ceny. Dôkazom toho sú aj dva notebooky v dnešnej ponuke od FonTech Shopu, ktoré k tebe prídu priamo z európskeho skladu.

Xiaomi Mi Notebook Pro s Core i7

Cena: 854 €

Dostupnosť z českého skladu

Prvým kúskom v ponuke je poriadne vybavený model Mi Notebook Pro. Displej je 15,6-palcový s IPS zobrazovacou technológiou a FullHD rozlíšením. Jeho ochranu má za úlohu Gorrila Glass 3. generácie. Na notebooku je predvolene nainštalovaný operačný systém Windows 10 Home Edition v čínskom jazyku. Pre plnohodnotné používanie tak bude potrebná preinštálácia systému na slovenskú verziu Windows 10. Nemusíš sa však báť, že prídeš o licenciu. Po preinštalovaní OS a pripojení na internet sa verzia Home Edition opäť automaticky aktivuje.

Okrem procesoru Intel Core i7-8550U sa nezabudlo ani na modernú výkonnú grafiku Nvidia GeForce MX150 s pamäťou 2 GB. K dispozícii je aj 8 GB DDR4 RAM a vnútorné úložisko s veľkosťou 256 GB. O chladenie sa stará dvojica vetrákov s vyfukovaním vzduchu na zadnej strane.

Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Pro z EU skladu za 854 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Vysoký komfort pri písaní poskytuje podsvietená klávesnica so zdvihom kláves 1,5 mm a 3D prehnutím. Pre pohodlnú prácu je k dispozícii aj veľký 6″ touchpad, ktorý podporuje gestá a tiež v sebe obsahuje zabudovanú čítačku odtlačkov prstov. Vstavaná 8 000 mAh batéria sa dokáže úplne nabiť v priebehu 1 – 2 hodín a v stand-by režime vydrží až 8 hodín.

Xiaomi Mi Notebook Air 12″

Cena: 410 €

Dostupnosť z českého skladu

Xiaomi Mi Notebook Air je druhým kúskom, ktorý sa dostal v zľave do európskeho skladu. Medzi jeho prednosti patrí skvelý 12,5″ displej s FullHD rozlíšením. Pri písaní v noci používateľ ocení podsvietenú klávesnicu.O výkon tohto modelu sa stará procesor Intel Core m3-6Y30, ktorý dopĺňa 4 GB operačnej pamäte. K dispozícii budeš mať aj 128 GB vnútorného SSD úložiska pre tvoje súbory a aplikácie.

Pre kvalitnú reprodukciu zvuku zas prídu vhod reproduktory z dielne spoločnosti AKG. Xiaomi nezabudlo ani na podporu systému Dolby Audio Premium. So všetkým tým hardvérom si bez nabíjačky poradí vstavaná 5400 mAh batéria, ktorá na jedno nabite dokáže Mi Notebook Air poháňať pri klasickom používaní približne 4 hodiny.

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air z EU skladu za 410 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

V oblasti konektivity ti Mi Notebook Air poskytne USB 3.0, ale aj USB typu C, HDMI konektor a 3,5 mm jack. Aj tieto dva notebooky od Xiaomi dokazujú, že za lákavú cenu je možné získať skutočne bohate vybavené zariadenia. Pokiaľ ťa zaujali, ich objednanie vďaka dostupnosti priamo z Európy nebude problém.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom