Ako je mnohým dobre známe, čínske Xiaomi sa angažuje aj v segmente smartfónov, kde predstavuje stále lepšie a lepšie modely. Ich špecifikom je najmä kvalitné spracovanie a výkon, ktorý za jedinečné ceny prináša nezameniteľný používateľský zážitok. Dve vlajkové lode vytŕčajú z radu ostatných a ponúkajú dosiaľ najlepšie vlastnosti, aké Xiaomi smartfóny mali, pričom ich ceny teraz klesli na minimum.

Portfólio tohto čínskeho výrobcu tento rok obohatili hneď dve vlajkové lode, ktoré sa pýšia prémiovými vlastnosťami, akými uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Mottom Xiaomi je ponúkať výborné zariadenia za férové ceny, čo sa mu opäť raz podarilo. Najnovšie Xiaomi Mi 8 a Xiaomi Mi MIX 2S majú totiž tie najlepšie vlastnosti spomedzi všetkých modelov spoločnosti. Teraz sú navyše dostupné za ceny, aké svet ešte nevidel.

Xiaomi Mi 8

Cena: 383 €

Poslednou vlajkovou loďou z dielne tohto čínskeho giganta je nový model Mi 8, ktorý plne nahradzuje Mi 6-ku a prináša doteraz najvýraznejšie inovácie spomedzi všetkých Xiaomi smartfónov. Výrobca si však dal záležať aj na elegantne a luxusne vyzerajúcom vzhľade. Ten dosiahol použitím prémiových materiálov spracovaných v krásnom dizajne, ktorý v sebe skrýva jedne z najlepších hardvérových komponentov vôbec.

Základom všetkého je špičkový procesor Snapdragon 845 s 8 jadrami, ktorý kooperuje so 6 GB operačnou RAM pamäťou. Dokonalosť sa Xiaomi pokúsilo dosiahnuť aj pri vývoji fotoaparátov, ktoré ponúkajú špičkové vlastnosti. Duálny hlavný fotoaparát ponúka dva 12 MPx snímače s nízkou clonou f/1.8, 4-osovou optickou stabilizáciou a podporou umelej inteligencie, ktorá spraví každý záber ešte dokonalejším. V hodnotení DxOMark dostali tieto fotoaparáty jedno z najlepších hodnotení a dosiahli až 105 bodov.

Kúpiť Xiaomi Mi8 64 GB s plným LTE za 383 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Samozrejme, že Mi 8-ke nechýba ani podpora natáčania 4K videa pri 60 fps. Predná stena je obsadená 6,21″ AMOLED displejom s FullHD+ rozlíšením a pomerom strán 18:9. Na vrchu v sebe obsahuje aj výrez obrazovky, ktorý ponúka skvelý 20 MPx selfie fotoaparát a radu snímačov pre 3D rozpoznávanie tváre používateľa. Mimo tohto biometrického zabezpečenia môže používateľ využiť aj snímač odtlačkov prstov na zadnej strane. Všetok hardvér pritom napája slušná 3 400 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania skrz USB-C port.

Navyše sa bude tento Top model od Xiaomi tešiť obľube aj v našich končinách, keďže prichádza s plnou podporou LTE sietí. Navzdory týmto špičkovým vlastnostiam je paradoxne cena tohto kúsku ešte nižšia ako by bol ktokoľvek čakal. Verziu Xiaomi Mi 8 so 6 GB RAM a 64 GB ROM si teraz každý môže kúpiť len za 383 €, a to bez doplácania ďalších poplatkov pri doručení vďaka doprave EU Priority Line.

Xiaomi Mi MIX 2S

Cena: 400 €

Tretie pokolenie smartfónov Mi MIX línie bolo predstavené taktiež len pred pár mesiacmi a ponúka rovnako skvelé vlastnosti ako vyššie spomínané Xiaomi Mi 8. Ikonický nástupca s bezrámikovým displejom ponúka nezameniteľný dizajn, ktorý Xiaomi vylepšovalo už od roku 2016. Teraz bola podoba Mi MIX 2S ešte viac zdokonalená, čo z neho robí jeden z najkrajších smartfónov tohto výrobcu.

Používateľovi navyše ponúkne špikový výkon vďaka prítomnosti procesora Snapdragon 845 a veľkej operačnej pamäti RAM s kapacitou až 6 GB. O výpočtový výkon teda nie je núdza ani zďaleka. Aj Xiaomi Mi MIX 2S sa vyšvihlo na poli mobilného fotografovania so svojim duálnym fotoaparátom s 12 MPx objektívmi. Tie ponúkajú rovnakú clonu ako u modelu Mi 8 a pýšia sa tiež optickou stabilizáciou obrazu, či 4K nahrávaním videa.

Zobraziť celú galériu (2)
Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť Xiaomi Mi MIX 2S s plným LTE za 400 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Predný 5 MPx fotoaparát v malej dolnej brade smartfónu zasa zaobstará skvelé selfie fotografie. Všetko sa pritom zobrazuje na veľkom 5,5″ FullHD+ displeji. Tento bezrámikový kúsok však ponúka aj 3 400 mAh batériu s rýchlym nabíjaním Quick Charge 3.0 a vyniká aj po stránke konektivity. Používateľa nesklame a ponúkne mu plnohodnotné LTE s 800 MHz pásmom, nový Bluetooth 5.0, DualSIM funkcionalitu, ale aj Wi-Fi v štandarde 802.11 a/b/g/n/ac.

Zobraziť celú galériu (2)
Kristián Hrušovský/FonTech

Nádherná konštrukcia s tým najlepším hardvérom pritom vôbec nestojí veľa. Cena za toto Xiaomi Mi MIX 2S so 6 GB RAM a 64 GB ROM teraz klesá na úplné dno. Z pôvodnej predajnej sumy sa vďaka jedinečnej možnosti tento model teraz predáva len za necelých 400 €, vďaka čomu si na svoju stranu pritiahne nejedného zákazníka. Navyše, vďaka doprave Expedited Postal nebudeš pri doručení priplácať nič navyše. Celé colné konanie vrátanie poplatkov totižto vyrieši predajca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom