Sci-fi zážitok roka prichádza a už o pár dní slovenské kiná do ponuky uvedú očakávaný veľkofilm Duna: Časť druhá. Premiéra filmu je naplánovaná na 29. februára, kto si film bude chcieť užiť v najlepšej možnej kvalite, môže zostať sklamaný. Na svete totiž Dunu v jedinečnom formáte odvysiela iba 12 kín. Najbližšie z nich je vo Veľkej Británii.

Duna: Časť druhá sa bude v kinách vysielať aj v špeciálnom 75 mm IMAX formáte. Takýto formát ponúkne rozšírený pomer strán 1.43:1, čo v praxi znamená, že obraz je natiahnutý na celé plátno a divák v kine nevidí žiadne čierne okraje.

Veľkým fanúšikom IMAX technológie je napríklad Christopher Nolan, ktorý takto natočil aj svoju oceňovanú historickú drámu Oppenheimer. 75 mm IMAX verzia vyžaduje špeciálne premietačky, ktorými na Slovensku nedisponuje žiadne kino. Najbližšie z nich je v pražskom obchodnom centre Flora, kam sme sa minulý rok vybrali na Oppenheimera a detailne sme opísali, či špeciálna verzia skutočne stojí za to.

Prémiový zážitok jedine v Británii

Aj Duna: Časť druhá sa bude vysielať v 75 mm IMAX verzii, ktorá ponúkne najlepšiu kvalitu obrazu i zvuku. Kvôli obmedzenej distribúcii ju však v Európe ponúkne jediné kino. Bude ním BFI IMAX, British Film Institute v Londýne. Zvyšné premiéry Duny v najlepšej kvalite budú najmä v kinách v USA, prípadne v Kanade a v Austrálii.

Zobraziť celú galériu (0)
Warner Bros (úprava redakcie)

Kto si chce vychutnať najlepšiu možnú kvalitu filmu bez nutnosti cestovať do zahraničia, pozornosť by mal upriamiť na bratislavské obchodné centrum Bory Mall. Práve tu spoločnosť Cinemax prevádzkuje jediné IMAX kino na Slovensku, ktoré ponúkne Dunu v lepšom audiovizuálnom prevedení, navyše na veľkom plátne a so širokouhlým obrazom.

Ešte pred premiérou Duna: Časť druhá si diváci v kinách budú môcť vychutnať aj prvý film z roku 2022. Spoločnosť Warner Bros. Discovery v spolupráci so slovenským distribútorom Continental Film ho do kín opätovne prinesú od 8. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP