Jedno z najznámejších luxusných miest sa opäť vyznamenalo. Okrem vysokého štandardu, drahých domov či luxusných áut po novom disponuje aj vlastnou kryptomenou.

Kryptomena vznikla zo spolupráce ekonomického oddelenia mesta, spoločnosti Emcredit a Object Tech Group, Ltd. Dostala názov emCash a bola spustená už minulý týždeň.

Prináša viacero výhod

Podľa mesta im emCash prináša mnoho výhod. Spomenuli napríklad rýchle spracovávanie transakcií, lepší doručovací čas a menej zložitosti alebo nákladov. Aj keď Dubaj je od nás už teraz štandardom na míle vzdialený, nová kryptomena ho posunie ešte ďalej. „Zmení to spôsob žitia a podnikania ľudí v Dubaji. Je to tiež obrovský krok pre mesto vo využívaní inovácií,“ uviedol riaditeľ ekonomického oddelenia.

Nenechaj si ujsť
Pri návšteve webstránky DenníkaN sa potajomky ťažila kryptomena a procesory boli vyťažované na 100 %

Mena funguje na najnovšej blockchain technológii a je súčasťou platobného systému emWallet. Podľa vedenia spoločnosti slúži na každodenné typy transakcií, či už ide o platbu kávy, poplatkov pre školu detí či iné prenosy peňazí. Podporované sú aj platby cez NFC pomocou smartfónov.

Investícia do budúcnosti

Dubaj pracuje na tom, aby sa stal prvou ekonomikou založenou na blockchainovej technológii. Tá prináša hneď niekoľko výhod, či už ide o decentralizovanú, alebo bezpečnú platformu pre transakcie. Wall Street Journal uvádza, že Smart Dubai, vládny úrad poverený podporou inovácií v krajine, bude v najbližších mesiacoch  identifikovať vládne a súkromné organizácie s cieľom identifikovať tie služby, ktoré najlepšie blockchain posilní. Úrad potom očakáva, že pilotné projekty vo verejnom aj súkromnom sektore sa začnú realizovať ešte tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP