Herný fenomén Dungeons & Dragons, známy aj pod skratkou D&D, ktorý sa stal už súčasťou dnešnej popkultúry, sa opäť vracia vo filmovej podobe. Dobrodružný film Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves sa divákom predstavil na multi-žánrovom festivale Comic-Con v San Diegu a prvý zverejnený trailer naznačil, že najnovšie spracovanie populárnej stolovej fantasy hry bude zatiaľ jej najdokonalejšou filmovou poctou.

Pokus o ďalšiu adaptáciu D&D prichádza v čase, keď popularita Dungeons & Dragons v posledných rokoch narastá, k čomu dopomáhajú početné herné spracovania či dokonca obľúbený seriál Stranger Things, ktorý stolová hra svojimi motívmi výrazne ovplyvnila.

V najnovšej iterácii D&D sa tvorcovia zameriavajú na skupinu rozhádaných zlodejov, ktorí podniknú odvážnu lúpež, aby získali stratený artefakt.

Plány im však skrížia neočakávané udalosti, kvôli ktorým sa dostanú do konfrontácie s nebezpečnými ľuďmi a monštrami. Film sa môže pochváliť pôsobivým hereckým obsadením na čele s hercami, ako sú Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page či dokonca Hugh Grant.

Traileru okrem skvelého vizuálu, nechýba pomerne značný komediálny nadhľad a veľkolepé bojové pasáže sa prelínajú s vydarenými humornými situáciami. Pre fanúšikov hry je zas potešením vidieť v záberoch známe herné ikonické príšery vrátane želatínovej kocky, mimika, čierneho draka či sovieho medveďa.

Režiséri sa s cieľom dodržať čo najväčšiu dôveryhodnosť predlohy rozhodli pri filmovaní dokonca spolupracovať aj s vydavateľstvom Wizards of the Coast.

NEPREHLIADNI
Nič také si zatiaľ nevidel. Prichádzajú veľkolepé fantasy seriály, týchto 7 nesmieš zmeškať

Vyhne sa osudu svojich filmových predchodcov?

Pripravovaná snímka na motívy populárnej stolovej hry nie je jediným filmovým spracovaním Dungeons & Dragons. Prvotný pokus preniesť predlohu do celovečerného formátu prišiel už v roku 2000 s filmom Dračie Diery.

TMDB

Snímka, ktorá sa natáčala v Česku a disponovala hereckou legendou Jeremym Ironsom (House of Gucci), komikom Marlonom Wayansom (Scary Movie) či mnohými známymi českými hercami, však dopadla obrovským fiaskom a kritici ju doteraz radi zaraďujú do rebríčku najhorších filmov v histórii.

Renomé vo filmovom svete populárnej hre nevylepšili ani ďalšie dve pokračovania, ktoré smerovali rovno na televízne obrazovky. Niet preto divu, že dôkladné prípravy na Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves začali ešte v roku 2019 a po tom, čo práva prešli od Warner Bros. na Paramount Pictures sa na režisérsku stoličku posadili Jonathan Goldstein a John Francis Daley, známi komédiou Nočná hra z roku 2018. O tom, ako dopadne najnovšia filmová iterácia s podtitulom Honor Among Thieves sa dozvieme 3. marca 2023.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP