Doogee predstavil najmenší projektor na svete a odhalil nadupaný F7 Pro!

banner-mi4s
Na nedávnej konferencii v Malajzii sa Doogee venoval mnohým svojim produktom, ako napríklad smartfónu s dobrou výdržou, Doogee T6. Okrem toho však došlo aj k odhaleniu dlho očakávaného Doogee F7 Pro, ale aj úplne nového projektoru Doogee P1. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najväčšou novinkou je teda projektor Doogee (Smart cube) P1. Ten výrobca prezentuje ako najmenší projektor na svete, ktorý je možné použiť kdekoľvek. Možné to je vďaka zaujímavému tvaru kocky s rozmerom 62 mm. Zobrazovanie obsahu má na starosti 70-lúmenový projektor od spoločnosti Osram so životnosťou 30 000 hodín. Rozlíšenie projektora je pritom 854 x 480 pixelov, no maximálne projektor zvládne 1280 x 720 pixelov. Na 100-palcovom obraze si tak môžete vychutnať napríklad pozeranie filmov, hranie hier alebo môže projektor v niektorých prípadoch nahradiť aj váš počítač. Dokážete k nemu totiž pripojiť aj myš, klávesnicu, či joystick. Vďaka takzvanej „Green technology“ je projektor veľmi blízko nulovej radiácii, a tak je vhodný aj na dlhé pozeranie alebo učenie aj pre deti.

doogee p1 official 1 doogee p1 official 2 doogee p1 official 3
V útrobách projektoru sa ďalej skrýva aj 4-jadrový Amlogic procesor, ktorému sekunduje 1 GB pamäte RAM a úložisko o veľkosti 8 GB. To je pre Android vo verzii 4.4 dostatočná konfigurácia na to, aby poskytol dostatok výkonu pre bežnú prácu. V konektivite nechýba Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, microUSB vo verzii 2.0, klasické USB, či technológie ako Miracast, DLNA a Airplay. Pre čo najlepší zážitok zo sledovania filmov alebo počúvania hudby by mal byť projektor vybavený aj kvalitným reproduktorom. Jedným z najdôležitejších komponentov je samozrejme aj batéria. Tá ma kapacitu 4 800 mAh, ktorá zaručí výdrž 3 hodiny. Keď už sme pri batérii, spomenieme aj fakt, že projektor môže poslúžiť aj ako power banka, a tak s ním v núdzových prípadoch môžete dobíjať aj iné zariadenia. Projektor je už dostupný aj v e-shope Gearbest.com za cenu 149 €.

Kúpiť Doogee Smart Cube P1 na Gearbest.com

doogee p1 official 4 doogee p1 official 5 doogee p1 official 6 doogee p1 official 7
Ako sme už spomenuli, na konferencii došlo aj k odhaleniu prichádzajúcej vlajkovej lode Doogee F7 Pro. Na svoje si prídu priaznivci „lopát“ vďaka jeho obrovskému 5.7-palcovému displeju s FullHD rozlíšením. Smartfón tiež prichádza s 10-jadrovým procesorom. Tým je samozrejme MediaTek Helio X20 v konfigurácii so 4 GB RAM a 32 GB ROM. Fotenie bude mať na starosti 21 MPx snímač od Sony, konkrétne Sony IMX 230. Smartfón by mal potešiť aj svojou výdržou, a to vďaka veľkej 4 000 mAh batérii. Čerešničkou na torte je najnovší USB konektor typu C. Cena zatiaľ nie je známa, no očakávame, že by sa mala pohybovať niekde pri hranici 200 €.

doogee f7 pro launch

Zdroj: Doogee

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.