Na videu sa objavil telefón spoločnosti Doogee, ktorý ma unikátnu vysúvaciu konštrukciu, kde sa nachádza predná kamera a ďalšie senzory. Netradičné prevedenie patrí prototypu Doogee Mix 4.

Telefón s uhlopriečkou 5,99 palca so „sliderom“ je možné vidieť na videu od Youtubera Aruna Mainiho, ktorý na portáli vystupuje pod menom Mrwhosetheboss. Okrem prednej kamery sa na výsuvnej časti nachádza aj senzor jasu a reproduktor. Implementovanie takejto konštrukcie rozhodne nie je bežné a pohyblivé časti môžu často spôsobiť problém, no podľa vyjadrenia Aruna je riešenie od Doogee veľmi komfortné a pevné.

Obrazovka skoro cez celé telo

Dizajn sa spoločnosti naozaj podaril, keďže odpadáva nutnosť takzvaného výrezu alá iPhone X, ktorým sa inšpirovalo už mnoho čínskych výrobcov. Po okrajoch sa tak nachádza len úplne tenký rámik, ktorého výsledkom je, že prednú stranu Mix 4 tvorí až z 97 % displej. Ide tak o neuveriteľný pomer obrazovky k telu zariadenia.

Integrovaná čítačka odtlačku v displeji

Ikona odtlačku prsta sa objavila na obrazovke telefónu, čo môže naznačovať použitie čítačky integrovanej priamo v displeji. Vzhľadom na výsuvný mechanizmus je telefón o čosi hrubší, a to 11 mm. Špecifikácie telefónu sú zatiaľ záhadou, no zo záberov je jasné, že smartfón má duálnu kameru. Presné detaily použitých snímačov však nie sú známe. Podľa dostupných informácií má byť tiež použitý procesor Snapdragon.

Neznámy dátum uvedenia

Doogee nie je jediným  výrobcom, ktorý sa rozhodol vrátiť k výsuvnej konštrukcii v poslednom čase. Tento rok už bola predstavená Nokia 8110 s výsuvnou klávesnicou. Momentálne nie je jasné, kedy spoločnosť uvedie Mix 4 na trhu, keďže ešte nevyšla ani 3 rada tohto modelu. YouTuber Arun Maini však predpovedá, že Mix 3 bude predstavený v júni a poriadne inovatívny nástupca približne o 6 mesiacov neskôr, teda v decembri 2018. Doogee by týmto modelom rozhodne rozvírila vody smartfónového trhu. Vedel by si si predstaviť používanie takéhoto zariadenia so sliderom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom