S bezrámikovými smartfónmi sa akoby vrece roztrhlo. Nový trend na smartfónovom trhu sa neustále šíri aj medzi menších a menej známych čínskych výrobcov. Jedným z nich je aj Doogee, ktorý po necelých troch mesiacoch predstaví nástupcu svojho bezrámikového smartfónu – Doogee MIX 2.

Trend bezrámikových smartfónov zasiahol trh do doby, kedy Xiaomi predstavilo svoj revolučný Mi MIX. Tento kúsok inšpiroval nielen malé čínske spoločnosti, ale aj známe svetové korporácie akou je Apple. Práve menšie spoločnosti sú v tejto oblasti oveľa aktívnejšie a vydávajú jeden smartfón za druhým.

Nástupca vlajkovej lode len po 3 mesiacoch?

To platí aj v prípade výrobcu Doogee. Ten vydal svoj prvý bezrámikový smartfón, Doogee MIX, začiatkom júna a teraz už ohlasuje príchod jeho nástupcu, Doogee MIX 2. Ten však bude konštruovaný odlišne. Jeho displej bude obsahovať minimálny rámik len z ľavej a pravej strany, pričom dolné aj horné rámiky bude o niečo širšie. Na prvý pohľad môže MIX 2 od Doogee pripomínať Samsung Galaxy S8, ktorý bol zrejme pre výrobcu inšpiráciou.

Kúpiť bezrámikový Doogee MIX so 6 GB RAM za 161 €

Displej s minimálnymi rámikmi a až 8 GB RAM

Doogee MIX 2 na prednú stranu dostane 5,99-palcový FullHD displej s pomerom strán 18:9. Vďaka úzkym rámikom majú byť celkové rozmery smartfónu na úrovni rozmerov 5,5-palcových smartfónov. Okrem displeja zaujme aj hardvérová výbava, ktorú bude novinka skrývať pod kapotou. Výkonu bude smartfónu dodávať už známy osemjadrový MediaTek Helio P25 procesor. Všetkých osem Cortex-A53 jadier bude taktovaných na 2,5 GHz, vďaka čomu smartfón nebude mať problém ani s náročnejšími úlohami.

Hravo si poradí aj s množstvom spustených aplikácií, a to vďaka až 6 GB RAM pamäti. Táto verzia bude vybavená 64 GB vnútorným úložiskom, no k dispozícii bude aj vyššia verzia s masívnou 8 GB RAM pamäťou a 128 GB vnútornou pamäťou. Úložisko navyše bude možné rozšíriť pomocou microSD kariet až do 256 GB. Doogee MIX 2 bude po vzore iPhonov ochudobnený o 3,5 mm audio jack, no do vienka dostane technológiu prenosu kvalitného zvuku cez USB Type-C konektor. V balení sa bude nachádzať redukcia na klasický audio jack.

Smartfón okrem toho prinesie až štvoricu fotoaparátov, pričom dva budú umiestnené na prednej strane nad displejom a ďalšie dva na strane zadnej. Tam si svoje miesto nájde aj snímač odtlačkov prstov. Kompletné špecifikácie smartfónu, ako aj jeho cenu sa dozvieme v priebehu nasledujúcich dní. Ako sme už však pri Doogee zvyknutí, cena určite nebude atakovať vysoké hodnoty, práve naopak. Pri modeli so 6 GB RAM a 64 GB pamäťou by sme sa mohli dočkať cena do 200 €, výkonnejší model by nemal stáť viac ako 250 €. Viac informácií sa dozvieš na oficiálnej stránke výrobcu už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom