Americký prezident na summite G20 v Osake oznámil prekvapujúce novinky. Huawei údajne môže aj naďalej obchodovať s americkými spoločnosťami a odoberať od nich ich produkty!

Huawei mal doteraz od Trumpovej administratívy zakázané obchodovať s americkými spoločnosťami, čo mu začalo spôsobovať veľké problémy. Hoci tomu nikto neveril, zdá sa, že čínskemu gigantovi sa končí obdobie temna. Ako informuje portál Android Authority, Donald Trump totižto na summite G20 v Osake pripravil nečakaný zvrat. Bez väčších detailov oznámil, že Huawei môže naďalej spolupracovať s americkými spoločnosťami a odoberať od nich produkty, ktoré však nebudú predstavovať väčšie národné riziko.

Podľa portálu Bloomberg sa za Huawei postavilo hneď viacero spoločností ako Intel alebo Xilinx. Hoci im možno ani nešlo o dobro firmy, ale o svoj vlastný biznis. Každopádne sa očakáva, že čínsky gigant opäť získa prístup k americkým čipsetom, no hlavne k Androidu a produktom od Googlu. Čo sa bezpečnosti týka, obmedzenie obchodovania pravdepodobne zostane platné pre výstavbu 5G sietí a ich infraštruktúry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom