Nová Nokia 3310 vznikla ako oslava návratu tejto fínskej spoločnosti na trh medzi telefónmi. Na krátke obdobie si získala mnoho záujmu, či už zo strany používateľov, alebo novinárov. Z jej úspechu chcú vyťažiť aj pomerne neznáme spoločnosti, ktoré sa tento telefón snažia napodobniť. Teraz ti ukážeme zrejme najdokonalejšiu kópiu tejto znovuzrodenej legendy – Vkworld Z3310. 

Spoločnosť, ktorá sa podujala na návrhu tohto klonu, si veľa práce s názvom nedala. Pomenovali ju skoro rovnako ako jej originálnu verziu, no tam to ani zďaleka nekončí. Inšpirovali sa zrejme všetkým, čo môžeme na originálnej verzii Nokie 3310 vidieť. Dizajn ostal kompletne nezmenený a telefón bol dokonca vyrobený z rovnakých materiálov ako originál. Čo je ale prekvapujúce, tento klon v niektorých parametroch prevyšuje originálnu Nokiu.


zdroj fotografie: Aliexpress

Napríklad taká batéria. Originálna verzia obsahuje akumulátor s kapacitou 1200 mAh, kým klon napája batéria o kapacite 1450 mAh, čo znamená ešte väčšiu výdrž na jedno nabitie. Taktiež sa zvýšil počet podporovaných GSM pásiem, na ktoré sa Z3310 dokáže pripojiť. Ponúkne 850/900/1800/1900 MHz, čo je o dve pásma viac, než má Nokia 3310 (900 / 1800 MHz). Dvojnásobný nárast zaznamenala aj pamäť RAM, ktorá má 32 MB oproti 16 MB v originálnej 3310. Navyše, Vkworld Z3310 disponuje bonusom v podobne LED svetla umiestneného v hornej časti telefónu.


zdroj fotografie: Aliexpress

Zrejme najviac zaujímavou položkou v tomto telefóne je Class K Amplifier, čo je momentálne najväčší reproduktor použitý v telefóne / smartfóne. Jeho veľkosť zaručí poriadny hudobný výkon, pri ktorom telefón určite neprepočuješ ani v hlasnejšom prostredí. Čo sa ostatných špecifikácií týka – oba modely ponúkajú 2,4″ displej s rozlíšením 320 x 240 px, ako aj 2 MPx fotoaparát v zadnej časti telefónu.


zdroj fotografie: Aliepxress

Kúpiť Vkworld Z3310 za 17,80 €

Prečo by potencionálny záujemca o Nokiu 3310 mal rozmýšľať aj nad takouto alternatívou? Je to rozhodne cena telefónu, ktorá momentálne činí skvelých 17,80 €. Zaujal tento podarený klon aj teba? Daj nám vedieť nižšie v komentároch. Podľa nás ide o rozhodne zaujímavý a najmä cenovo dostupný telefón, ktorý skvelo poslúži ako záložný telefón na koncerty, chaty a do miest, kde nechceš ťahať svoj o niekoľko stoviek drahší smartfón.


zdroj fotografie: Aliexpress

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP