Po nechválne známom osude posledného zariadenia modelovej rady Samsung Galaxy Note má juhokórejsky technologický gigant pred sebou neľahkú úlohu. Na celý tím konštruktérov nadchádzajúceho tabletofónu, vybaveného ikonickým stylusom S Pen, bude totižto vyvíjaný ohromný tlak zo všetkých strán.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tento tlak, samozrejme, úzko súvisí s minuloročným fiaskom v podobe Galaxy Note 7-čky. Spoločnosť sa však snaží problémy spojené s týmto modelom definitívne hodiť za hlavu, pričom sa v tejto chvíli plne sústredí na blížiace sa predstavenie smartfónov Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy S8+. Ako býva zvykom, ihneď po odhalení noviniek patriacich pod modelovú radu Galaxy S začína tento výrobca usilovne pracovať práve na novej a väčšej vlajkovej lodi. Teraz sa k nám prvé informácie o tomto zariadení dostávajú o čosi skôr. Samsung má tento phablet skrývať pod kódovým označením Baikal, čo je zároveň názov najhlbšieho a zrejme aj najstaršieho jazera sveta.

Samsung Galaxy Note 5 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: AndroidHeadlines

Nenechaj si ujsť
Najnovší únik odhaľuje množstvo špecifikácií a oficiálny názov zväčšenej verzie Samsungu Galaxy S8

Ďalšie dohady úzko spojené s týmto prístrojom, spomínajú displej s extrémne jemným 4K rozlíšením. Ten by mal po vzore S8-čky ponúknuť tenké rámiky, pričom sa hovorí o uhlopriečke nad 6,2-palca. V útrobách tohto tabletofónu sa má nachádzať procesor Snapdragon 835, prípadne Exynos 8895, ktorý bude podľa všetkého obohatený o 6 GB pamäte RAM. Ďalej sa môžeme tešiť na implementovanie umelej inteligencie vo forme asistenta s názvom Bixby. Treba mať na pamäti, že sme stále poriadne ďaleko od oficiálneho predstavenia tohto modelu, a tak ber tieto informácie s miernou rezervou.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
40%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
40%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]