Aj keď trhu s kryptomenami aktuálne vládne primárne dvojica alternatívnych mien k skutočným peniazom, každým dňom sa vynárajú nové a ešte šialenejšie nápady. GAMINGbible upozorňuje, že investovať vieš už aj do kryptomeny inšpirovanej azda najznámejším anime na svete.

Charizard Token, ako už názov napovedá, je inšpirovaný najslávnejším a pre mnohých aj najkultovejším Pokémonom seriálu, Charizardom. Kryptomena vznikla len nedávno, vďaka čomu si našla fanúšikov zatiaľ len u veľmi úzkej skupiny investorov.

Screenshot/Nomics

Podľa portálu Nomics aktuálna trhová hodnota jednotky Charizard Token je 0,15 dolárov, pričom minulý týždeň bola jej hodnota na maxime – 0,22 dolárov. Ako uvádza oficiálna stránka zakladateľov meny, token na seba neprevzal len meno slávneho Pokémona, ale aj jeho vlastnosti.

Nenechaj si ujsť
Pôvodne vtip, dnes má prvého milionára. Dogecoin búra rekordy a za posledných 7 dní narástol o stovky percent

Zásoba tokenov je totiž na hranici 38 miliónov, kedy každou transakciou „Charizard spáli“ 5 % hodnoty prevodu – z toho 2 % sa úplne „spopolnia“, čiže budú nenávratne preč a 3 % sa prerozdelia medzi všetkých, ktorí už Charizard Token vlastnia. Tím nadšencov si túto funkciu, nazývanú Flame Pokémon, dokonca licencoval.

 

www.charizardtoken.com

Vývojári sa zároveň akéhokoľvek porušenia duševného vlastníctva neobávajú, kedy sa odvolávajú na podobné projekty, akým je napríklad aj Pokémon Revolution, ktorý zatiaľ právne opletačky nezaznamenal. Na stránke rovnako vyhlasujú, že nejde o chvíľkovú kryptomenu s cieľom ďalšieho ziskového predaja.

Menu môžeš nakúpiť na platforme Pancakeswap výmenou za ostatné BEP-20 tokeny. Kryptomena s tematikou Pokémonov však nie je jediným investičným odvetvím, kde sa skupina nadšencov plánuje uberať.

Ďalšou zástavkou sú aktuálne populárne NFT

Ambiciózny tím plánuje spustiť aj predaj digitálnych kartičiek v podobe NFT. Cieľ je pritom vydanie a následné vydraženie celej rady Pokémonov Indigo Ligy, kedy už teraz môžeš prihodiť Charizard Token na prvého z nich. Nebude chýbať ani výmena či boje medzi „trénermi“ podobne ako sme to kedysi robili s klasickými kartami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP