banner-oneplus-3Zhruba pred mesiacom sa objavili prvé správy o pripravovanom smartfóne od spoločnosti OnePlus, ktoré nieslo kódové označenie A3010. Toto zariadenie stihlo prejsť čínskou CCC certifikáciou a postupom času sa zistilo, že by malo ísť o vylepšenú verziu súčasnej vlajkovej lodi spoločnosti. Tá ponesie označenie OnePlus 3T a podľa všetkého by sme sa jej mali dočkať v dohľadnej dobe.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa uniknutých informácií by novinka mala oproti predchodcovi disponovať viacerými zmenami. Tie však nebudú až také výrazné, ako by sa od vylepšenej verzie dalo očakávať. Spočiatku sa javila ako najpodstatnejšia zmena typ displeja, pričom Optic AMOLED panel mal byť nahradený klasickým LCD panelom. Túto správu však neskôr dementoval samotný lodivod výrobcu, Carl Pei. Najväčšia zmena by tak mala nastať v útrobách, kde sa bude ukrývať hlavný agregát celého zariadenia. Tým bude procesor Snapdragon 821 od Qualcommu, ktorý disponuje vyšším taktom jadier ako 820-ka použitá v klasickej verzii OnePlus 3. Vyšší takt je prítomný aj pri grafickom akcelerátore Adreno 530.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

oneplus-3-recenzie-fotografie (7)

OnePlus 3

Zvyšné parametre sa už veľkej zmeny nedočkajú, a tak môžeme očakávať rovnakých 6 GB RAM pamäte, ktoré doplní zväčšené 128 GB interné úložisko. Už spomínaný displej bude nezmenený a na 5,5-palcovej uhlopriečke sa opäť rozprestrie FullHD rozlíšenie. Rovnaká by mala byť aj dvojica fotoaparátov, pričom vzadu sa bude naďalej nachádzať 16 MPx snímač s clonou f/2.0 a fázovým zaostrovaním. Vpredu si zase miesto nájde 8 MPx selfie kamera, ktorá taktiež ponúkne nízku clonu f/2.0. Skener odtlačkov prstov bude taktiež nezmenený, čo ale vnímame ako veľké pozitívum, nakoľko OnePlus 3 má najrýchlejší skener odtlačkov prstov zo všetkých smartfónov sveta.

oneplus-3-recenzie-fotografie (44)

Rýchle bude aj nabíjanie 3000 mAh batérie pomocou technológie Dash Charge, ktorá dokáže nabiť zariadenie z 15 % kapacity na 90 % už za 38 minút. Dizajn prístroja sa ponesie v rovnakom duchu ako tomu bolo pri predchodcovi. Okrem toho by mal OnePlus 3T potešiť Androidom 7.0 Nougat. Novinky by sme sa mali dočkať už 14. novembra s cenou na úrovni 480 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
13%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]