Do rodiny Motorola pribudol nový smartfón – Motorola One, ktorý vystupuje najme prisľúbenou niekoľkoročnou softvérovou podporou a inteligentným fotoaparátom s funkciou Google Lens.

Na prednej strane najnovšieho smartfónu Motoroly sa nachádza 5,9-palcový IPS displej s menej detailným rozlíšením HD+ (1520 x 720) a pomerom strán 19:9. Celková hmotnosť zariadenia je 162 gramov, pričom rozmery zastali na hodnotách 150 x 72,2 x 8 mm. Konštrukcia disponuje 3,5mm audio jackom a snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane.

O výkon sa stará osemjadrový Snapdragon 625 s frekvenciou 2 GHz, ktorému sekunduje grafický čip Adreno 506. Lenovo do novinky Motorola One umiestnilo 4 GB operačnej pamäte a 64 GB vnútorné úložisko, s možnosťou rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty. Z hardvérovej výbavy ešte bude zaujímať batéria s kapacitou 3000 mAh, ktorá vďaka rýchlemu nabíjaniu poskytne po 20 minútach nabíjania energiu na ďalších šesť hodín práce.

Google Lens aj prísľub aktualizácií

Zaujímavým prvkom bude rozhodne zadný fotoaparát. Ten ponúkne duálny 13 MPx a 2 MPx snímač, ktorý navyše prichádza aj s doplnkom v podobe technológie Google Lens. Vďaka tomu je napríklad prostredníctvom fotoaparátu možné rozpoznávať text, predmety, prekladať slovíčka či nájsť si vhodný outfit. Výrobca vo svojej oficiálnej správe uvádza aj ďalší doplnok v podobe neobmedzeného úložiska fotografií vo vysokej kvalite v cloude Google Fotky. Selfie snímač ponúkne rozlíšenie 8 MPx.

Motorola One prináša aj prísľub budúcich softvérových aktualizácií. Lenovo vyhlásilo, že nový smartfón dostane aktualizácie aj na ďalšie dve verzie Androidu, teda okrem Pie, aj na zatiaľ nepredstavený budúcoročný systém Android Q. Súčasťou zariadenia budú aj pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie s garanciou na tri roky.

Motorola one bude na Slovensku k dispozícii za cenu 299 € začiatkom októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom