Možno sa niektorí budú cítiť pri čítaní tohto článku starí, no je tomu skutočne už 22 rokov, odkedy Microsoft zažil svoj najhorší moment priamo na pódiu. Písal sa rok 1998 a práve v tento deň sa spoločnosť rozhodla svetu ukázať nový Windows 98 a jeho „plug and play“ funkciu. Konferencie sa vtedy zúčastnil aj Bill Gates a Chris Capossela, ktorý chcel demonštrovať túto novinku vo Windows 98. Skončilo to však inak, ako očakával. O téme informoval portál The Next Web.

Samotný Microsoft mal v tom čase 23 rokov od svojho založenia a spoluzakladateľ spoločnosti sa s vtedajším asistentom Chrisom Caposselom, dnes už hlavným marketingovým riaditeľom v Redmonte, pripravoval odhaliť na pódiu počas konferencie COMDEX nový Windows 98 a funkciu, ktorá mala používateľom uľahčiť pripájanie a používanie periférnych zariadení.

Najhorší trapas Microsoftu priamo na pódiu

Vtedy očakávaný Windows 98 však na tento moment zareagoval inak, a tak vznikla azda najtrápnejšia chvíľa pri prezentácii nového produktu Microsoftu. Prezentácia „plug and play“ funkcie pre Windows 98 totiž skončila chybovým hlásením, alebo tiež známou modrou obrazovkou smrti (Blue Screen of Death), čo prekvapilo aj samotného Capossela, ktorý reagoval len citoslovcom „whoah“.

Bill Gates sa podľa videa následne snažil situáciu odľahčiť a povedal: „To je dôvod, prečo ešte Windows 98 nedodávame„. Jednalo sa totiž o prezentáciu testovacej verzie vyvíjaného systému.

Z napohľad bežného predstavenia sa tak stal historicky jeden z najtrápnejších momentov, aký Microsoft vôbec zažil, informoval The Register. Táto scéna bola dokonca parodovaná v známom animovanom seriáli South Park.

V nasledujúcich rokoch sa Microsoft snažil podobným trapasom vyhýbať, no napriek tomu sme boli dodnes svedkami viacerých zahanbujúcich momentov, kedy spoločnosti nevyšlo všetko podľa plánov. Za zmienku stojí napríklad prezentácia rozpoznávania hlasu pre kritizovaný systém Windows Vista v roku 2006. Nová technológia totiž nesprávne rozoznala diktované slová.

Neskôr v roku 2013 sa k trápnym momentom pridali aj udalosti z konferencie E3, kde chcel Microsoft prezentovať viacero herných noviniek pre Xbox. Tento rok bol pre spoločnosť jedným z najhorších a spomínané trapasy mu v tých časoch ešte viac uškodili.

Prezentáciu Battlefield 4 pokazila chyba, kvôli ktorej sa demo ani len nenačítalo a navyše sa v streame predstavenia noviniek pre Xbox objavil pútač na stream Sony a jeho noviniek pre PS4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom