Jeden z najznámejších výrobcov dronov, spoločnosť DJI, predstavila nový model Spark, ktorý zaujme predovšetkým rozmermi a cenou.

Táto slávna spoločnosť je známa tým, že vyrába špičkové drony, ktorým len ťažko môže niekto konkurovať. Ponúkajú solídnu výdrž batérie, kvalitné záznamy a množstvo užitočných funkcií. Stoja však nemalé peniaze, a preto ich v rukách bežného človeka až tak často nevidieť. To sa ale môže veľmi rýchlo zmeniť, nakoľko bol predstavený zbrusu nový model Spark, ktorého cena začína už na 499 dolároch.


zdroj fotografie: DJI

Cena ale nie je jediná vec, ktorá sa zmenšila. Ako môžeš vidieť, celkové rozmery sú skoro rovnaká ako plechovka od nápoja. Takisto hmotnosť šla rapídne dole a váži ani nie 300 gramov. Napriek veľkosti a váhe sa doň podarilo dostať hneď niekoľko skvelých vychytávok. Disponuje inteligentným ovládaním ActiveTrack a TapFly, ktoré boli prítomné v modeli Phantom 4. Využiť môžeš aj gestá v štýle „Jedi“ a ovládať ho tak v ľubovoľnom smere, len pohybom ruky alebo smartfónu, a to až do vzdialenosti 109 metrov.

sparkzdroj fotografie: DJI/Screenshot/youtube

Výdrž na jedno nabitie dosahuje slušných 16 minút, pričom sa jednoducho dobíja pomocou micro USB konektora. K dispozícií je aj množstvo príslušenstva, ako náhradné batérie, kryty vrtúľ alebo nabíjací dok. Kamera má rozlíšenie 12 MPx a videá vo FulHD. Do vienka dostal aj novú funkciu QuickShot, ktorá v priebehu jednej minúty vytvára fotografie, ktoré následne spojí do 10 sekundového videa.

spark
zdroj fotografie: DJI

Spark obsahuje aj snímače, vďaka ktorým dokáže rozpoznať prekážku a následne sa jej vyhnúť bez toho, aby si musel na to reagovať. Maximálna rýchlosť dosahuje taktiež veľmi slušných 50 km/h. K dispozícií bude v piatich rozmanitých farbách – bielej, modrej, zelenej, červenej a žltej. Začiatok predaja sa očakáva už 15. júna. Oficiálna cena pre nás je stanovená na 599 €, čo rozhodne nie je málo, no za takto vybavený dron je to veľmi lákavá čiastka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú