Najznámejší výrobca dronov a gimbalov prichádza na trh s novým produktom, ktorý má potenciál stať sa obľúbeným nástrojom youtuberov a vlogerov. Malý a kompaktný gimbal DJI Osmo Pocket nie je väčší ako smartfón, no dokáže natáčať profesionálne videá a ponúka mnoho skvelých funkcií.

Pri natáčaní videí sa neraz zíde maličké zariadenie, ktoré dokážeme pohodlne schovať aj do vrecka. Túto úlohu doteraz plnili rôzne akčné kamery, ktoré však prichádza tromfnúť nový 3-osový gimbal od DJI. Už jeho samotný názov prezrádza, že vďaka kompaktnej konštrukcii ho môže používateľ brávať so sebou kamkoľvek. Netreba sa však nechať odradiť malými rozmermi, pretože v tomto tele sa skrýva špičková výbava, ktorá uspokojí aj požiadavky tých najnáročnejších.

Malý gimbal s veľkým potenciálom

Nahrávaný obraz je pri držaní v ruke stabilizovaný vo všetkých 3 osiach, vďaka čomu bude výsledné video plynulé a bez rôznych otrasov. Ešte pred editovaním si ho však používateľ môžu pozrieť na malej 1″ dotykovej obrazovke, ktorá ponúka nahrávanie dotykom a ovládanie niektorých možností. Pre ostatné funkcie priradil výrobca tejto novinke fyzické hardvérové tlačidlá, nad ktorými sa nachádza ďalšia dôležitá súčasť výbavy. Ide o konektor pre pripájanie gimbalu k smartfónom, vďaka čomu je možné vidieť nahrávaný obraz na väčšej obrazovke Androidu, ale aj iPhonu. Pre pripojenie dodáva DJI v balení aj redukciu na USB-C a Lightning port.

Každý tiež môže využiť aj aplikáciu DJI MIMO. Tá otvorí nové možnosti pre úpravu videí a ponúka funkciu, ktorá vytvorí zo získaných záberov príbeh. Okrem toho DJI pridalo aj rad svojich ďalších fičúr, ktoré nechýbajú ani v iných jeho produktoch. Pri natáčaní týmto malým gimbalom je tak možné sledovať vybraný objekt, vybrať pohľad z prvej osoby či premeniť hodiny časozberného videa v úchvatné zábery pomocou „Motionlapse“. V noci príde vhod dlhšia expozícia pri profesionálnom režime a dostalo sa aj na selfie režim, kedy je stredobodom pozornosti objektívu používateľ.

Kúpiť DJI Osmo Pocket gimbal v predpredaji za 361 € bez dodatočných poplatkov
Doprava EU Priority Line

Aj s tak malým zariadením je teda možné vytvárať perfektné videá a fotografie s maximálnym rozlíšením 4000 x 3000 pixelov, ktoré zachytí 1/2.3″ CMOS senzor s 80° uhlom záberu, rozlíšením 12 MPx a clonou f/2.0. Najväčším lákadlom je pre mnohých nahrávanie 4K videí pri 60 snímkach za sekundu. Do malej konštrukcie o rozmeroch len 38,4 x 28,6 x 36,9 mm a s hmotnosťou 116 gramov sa pritom zmestila aj batéria, ktorá na jedno nabitie vydrží aj 140 minút. Nechýba ani slot pre pamäťové microSD karty do 256 GB.

Za tento skvelý gimbal v EU verzii si DJI vypýtalo v predobjednávke obchodu GearBest sumu 361 €, pričom prvé kusy budú zákazníkom odosielané už o niekoľko dní. Aby si sa však vyhol dodatočným poplatkom na colnici, nezabudni v košíku vybrať dopravu EU Priority Line, ktorá je navyše úplne zadarmo.

Zobraziť celú galériu (7)
Screenshot/GearBest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom