Svet dronov si získava čoraz väčšiu obľubu u videotvorcov, ale aj príležitostných nadšencov, ktorí sa túžia trochu vyhrať a natočiť pritom pekné zábery zo vzduchu. Jednoznačne najskloňovanejším výrobcom týchto gadgetov je spoločnosť DJI.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Model DJI Mavic Air prichádza ako nasledovník úspešného modelu DJI Mavic Pro. Aj keď nie so všetkými funkciami, ale za dostupnejšiu cenovku ponúka viac než slušnú výbavu a niekoľko inovácií. DJI Mavic Air spadá do kategórie kompaktných dronov. Zložíš si ho do veľkosti, ktorá rozmermi pripomína štandardný smartfón, takže ho môžeš pohodlne prenášať a nezaberie ti veľa miesta.

Dron napriek svojej kompaktnosti umožňuje nahrávať veľmi kvalitné zábery. Získať tak môžeš 4K video pri frekvencii 30 snímok za sekundu. K dispozícii máš aj spomalené zábery pri FullHD a 120 fps, či režimy vertikálneho nahrávania, širokouhlého panoramatického záberu aj HDR fotografiu. Užitočná je funkcia inteligentného sledovania cieľa. Dron ťa teda dokáže nasledovať napríklad pri chôdzi či behu a môže detegovať až 16 cieľov. DJI Mavic Air vydrží na nabitie vo vzduchu približne 21 minút.

Skvelé sú možnosti ovládania a stabilizácie, ktoré opäť prispejú k celkovej kvalite záberov. K dispozícii je 3-osová stabilizácia a nový algoritmus riadenia s presnosťou až +/- 0,005 stupňa. To všetko umožňuje aj začiatočníkom veľmi rýchlo získať istotu pri ovládaní. Do ovládača s jednoduchým dizajnom je možné prostredníctvom USB pripojiť smartfón či tablet a opäť tak rozšíriť možnosti riadenia. Na ovládanie je dokonca možné využívať aj ručné gestá.

Opäť lacnejší

Všetky tieto vlastnosti robia z DJI Mavic Air jeden z najzaujímavejších dronov pre rok 2018. Tento gadget sa momentálne nachádza aj v našom FonTech Shope, a to opäť za veľmi lákavú cenu. S kupónom, ktorý nájdeš u nás, dostaneš dron za 617 €. Musíš sa samozrejme ponáhľať, pretože za túto cenu je dostupných len 8 kusov pre zákazníkov z celého sveta.

Kúpiť dron DJI Mavic Air za fantastických 617 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Nezabudni pri objednávke využiť dopravu cez EU Priority Line, ktorá je dokonca úplne zadarmo a zaisťuje doručenie bez ďalších poplatkov. Pre porovnanie, najnižšia slovenská cena začína na 826 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
18%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
12%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]